fbpx
Strona główna Polecane Samorząd Radomska wspiera biznes i zachęca do inwestowania na swoim terenie

Samorząd Radomska wspiera biznes i zachęca do inwestowania na swoim terenie

Samorząd Radomska wspiera biznes i zachęca do inwestowania na swoim terenie.

Urząd Miasta Radomska uruchomił specjalną, dedykowaną przedsiębiorcom stronę internetową biznesradomsko.pl, na której znaleźć można wszelką pomoc związaną z założeniem i dalszym prowadzeniem działalności gospodarczej. Tam także znajduje się stale aktualizowana oferta dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani inwestowaniem na terenie Ziemi Radomszczańskiej.

Z myślą o lokalnym biznesie radomszczański samorząd stworzył także Starter Radomsko. To nowoczesny inkubator przedsiębiorczości budowany dla przedsiębiorców. Jego celem jest wsparcie lokalnego biznesu m.in. poprzez przekazywanie wiadomości przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, udostępnianie wiedzy fachowców oraz podawanie informacji na temat najnowszych przepisów i rozwiązań prawnych. Starter przygotowywać miał także cykliczne spotkania i szkolenia dla osób z kręgów biznesu.


Niestety pandemia pokrzyżowała część z tych planów.W związku z pandemią covid-19 nie możemy świadczyć usług doradczych w inkubatorze przedsiębiorczości, nadal można z nich jednak korzystać poprzez rozmowę telefoniczną czy też video rozmowę — zapewnia pracownik radomszczańskiego samorządu Tomasz Alama. — Sposób komunikacji jest dowolny. Jesteśmy elastyczni i cały czas do dyspozycji przedsiębiorców — dodaje.

Obecnie dział samorządu dedykowany biznesowi proponuje:
– doradztwo i pomoc w zakładaniu własnej firmy w tym wybór formy prawnej, formy opodatkowania;
– doradztwo sposobu finansowania firm zarówno finansowania bankowego, jak i ze środków poza bankowych;
– pomoc w znalezieniu pracowników;
– analizę możliwości rozwoju działalności gospodarczej, analiza słabych stron przedsięwzięcia zarówno już działającego, jak i fazie projektu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, doradztwo jest bezpłatne — informuje Tomasz Alama.

Na spotkanie można się umówić drogą telefoniczną lub mejlową. Kontakt: pod numerem telefonu 609 490 138 lub adresem e-mail: [email protected]

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here