Policja podjęła za nim pościg bo, nie zatrzymał się do kontroli

0
158

Lublinieccy policjanci podjęli pościg za kierowcą samochodu osobowego marki Audi, który nie zatrzymał się do kontroli.

Na ul. Grunwaldzkiej Policjanci z Wydziału Prewencji lublinieckiej postanowili zatrzymać poruszającego się po drodze kierowcę samochodu osobowego marki Audi, który według przypuszczeń mundurowych mógł prowadzić pojazd bez stosownych uprawnień.

Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się do kontroli, a wręcz przeciwnie, przyśpieszył w celu ucieczki. Policja natychmiast podjęła pościg za uciekinierem ulicami Żwirki i Wigury, 11-listopada i 74-Górnośląskim Pułkiem Piechoty, gdzie w końcu porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo.

Kierowca po krótkim pościgu został zatrzymany w okolicy lasu. Jak się okazało, zatrzymany 25-letni mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia wcześniej zasądzonej kary 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo  okazało się, że kierowca był pod wpływem środków odurzających, a w jego odzieży znaleziono marihuanę.

Od mężczyzny została pobrana krew do badań, a także stracił prawo jazdy. 25-latek noc spędził w areszcie, a następnie został przewieziony do zakładu karnego. Wkrótce stanie przed sądem i odpowie za popełnione przestępstwa.

Zgodnie z treścią artykułu 178b Kodeksu karnego za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here