fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneW Częstochowie zamontowano ogólnodostępny defibrylator. Pomoże on ratować ludzkie życie

W Częstochowie zamontowano ogólnodostępny defibrylator. Pomoże on ratować ludzkie życie

W Częstochowie zamontowano ogólnodostępny defibrylator. Pomoże on ratować ludzkie życie. Można z niego korzystać 24 godziny na dobę.


Kolejne urządzenie, które ratuje życie w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia zamontowano na budynku centrali Exact System przy ul. Focha 53. To jedno z pierwszych urządzeń zewnętrznych, dostępnych do użytku przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu w mieście. Jest zamontowane w specjalnej kapsule Rotaid 24/7 zapewniającej ochronę przed warunkami atmosferycznymi i dewastacją.


Jak informuje Urząd Miasta Częstochowy, urządzenie AED, czyli Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny wykorzystywane jest podczas nagłego zatrzymania krążenia do przywrócenia poprawnego rytmu pracy serca. Ten defibrylator jest bardzo prosty w obsłudze – urządzenie wydaje polecenia i przeprowadza przez wszystkie wykonywane czynności.


Jak przypomina jednak samorząd, dostępność takie urządzenia nie zastąpi fachowej pomocy lekarskiej i dlatego w sytuacji zagrożenia życia należy jak najszybciej wezwać pogotowie ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -