fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecanePociąg Karlik relacji Częstochowa-Gliwice będzie kursował inaczej

Pociąg Karlik relacji Częstochowa-Gliwice będzie kursował inaczej

Pociąg Karlik relacji Częstochowa-Gliwice będzie kursował inaczej.


Komunikat w tej sprawie opublikowały Koleje Śląskie. Jak napisano, od 9 listopada do 11 grudnia pociąg przyspieszony 40130 „Karlik” relacji Gliwice (15:52) – Częstochowa (17:47) pojedzie drogą okrężną przez Mysłowice, a także nie będzie zatrzymywał się na przystankach Ruda Śląska, Świętochłowice oraz Katowice Załęże.
Zmiana spowodowana jest robotami modernizowanym na odcinku Dąbrowa Górnicza – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice.

W ramach nowej organizacji ruchu układ pociągów dalekobieżnych ulegnie nieznacznym zmianom, które jednak uniemożliwią zaplanowanie „Karlika” w dotychczasowej trasie – przekazują Koleje Śląskie. – Innym możliwym technicznie rozwiązaniem byłoby zawieszenie kursowania pociągu w całej trasie, dlatego wspólnie z Zarządcą Infrastruktury podjęliśmy decyzję o tymczasowym zawieszeniu obsługi niektórych przystanków, a także skierowanie pociągu drogą okrężną.


Jak zapowiada przewoźnik, powrót pociągu na poprzednią trasę będzie możliwy najprawdopodobniej w ramach nowego rozkładu jazdy wchodzącego w życie od 13 grudnia.
Z komunikatu Zarządu Kolei Śląskich wynika, że z uwagi na wydłużenie czasu jazdy oraz stosunkowo dużą liczbę pociągów na trasie Gliwice – Katowice – Zawiercie nie będzie uruchamiana autobusowa komunikacja zastępcza dedykowana dla obsługi pominiętych przystanków.

Postoje na wszystkich stacjach pośrednich będą realizowane przez pociąg 40718 Gliwice (15:39) – Katowice (16:08) / (16:13) – Zawiercie przyj. (16:55) oraz 40630 Gliwice (16:12) – Katowice (16:40) / (16:47) – Częstochowa (18:27).

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -