fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaDomInwestycjeSamorząd chce zmian w centrum Myszkowa

Samorząd chce zmian w centrum Myszkowa

Władze miejskie przystąpiły do prac nad rewitalizacją centrum Myszkowa. Samorząd chce, aby śródmieście miasta zmieniło się nie tylko pod względem estetycznym, ale także stało się miejscem przyjaznym i dostosowanym do potrzeb mieszkańców.
Miasto prowadzi w związku z rewitalizacją centrum konsultacje społeczne. Odbyły się już dwa spotkania z myszkowianami. Trzecie spotkanie konsultacyjne zorganizowane będzie w formule warsztatów, w których będą mogli wziąć udział przedstawiciele różnych środowisk, grup społecznych oraz grup wiekowych. Samorząd zaprosi na nie m.in. przedstawicieli mieszkańców, radnych, przedsiębiorców, stowarzyszeń ds. osób niepełnosprawnych, rady młodzieżowej i senioralnej, a także reprezentantów ludzi kultury oraz organizacji pozarządowych. Warsztaty zostaną przeprowadzone z udziałem ok. 40 osób.

Samorząd chce zmian w centrum Myszkowa 1


Jak zapowiada magistrat, rezultatem konsultacji ma być raport końcowy, który stanie się załącznikiem do regulaminu konkursu urbanistyczno-architektonicznego, który w sprawie rewitalizacji zostanie ogłoszony przez miasto.
Już teraz na podstawie konsultacji społecznych wiadomo, że opracowaniem konkursowym objęty zostanie fragment miasta w ścisłym centrum, o powierzchni ok. 2,5 ha. Są to tereny w większości należące do gminy. W grę wchodzi dawny plac manewrowy PKS wraz z budynkiem niefunkcjonującego dworca autobusowego przy ul. 1 Maja 2 oraz Plac Dworcowy wraz z budynkiem dworca kolejowego. W planach miasta jest również zmiana oblicza miasta w rejonie: ul. Kościuszki na odcinku od Placu Dworcowego do terenu przed budynkiem Urzędu Miasta wraz z pierzejami tego odcinka ulicy; teren skweru miejskiego, zlokalizowany u zbiegu ulic: Pułaskiego, Kościuszki i Kwiatkowskiego;
oraz fragment ul. 1 Maja wraz z parkingiem, Rondem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i działką, na której znajdują się tymczasowe obiekty budowlane oraz budynek dawnej herbaciarni.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -