Sala widowiskowa MDK w Radomsku przejdzie pełną modernizację

0
243
sala widowiskowa 2

Miasto Radomsko pozyskało dofinansowanie na modernizację sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w swoim mieście. Nowa sala będzie bardziej przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

sala widowiskowa
fot. UM w Radomsku

Dla projektu pn. „Miejski Dom Kultury w Radomsku – projekt nowej przestrzeni dla kultury – etap II” Miasto Radomsko pozyskało dofinansowanie  w kwocie ponad 2 mln złotych z Urzędu Marszałkowskiego.

Nowa sala widowiskowa zyska nowe oblicze. Za fundusze będzie zmodernizowana scena, widownia, widownia na balkonie, zespół pomieszczeń operatorni, jak również pomieszczenia techniczno-użytkowego. Dodatkowo zakupione zostaną urządzenia do przesyłu streamingowego.

Prace remontowe przewidują:

  • roboty budowlane związane z modernizacją i przebudową wewnętrzną sali kinowej wraz z zespołem pomieszczeń – w tym wymiana foteli;
  • modernizację instalacji wentylacyjnej i ogrzewania;
  • roboty instalacyjne związane z oświetleniem sali i scenicznym;
  • roboty instalacyjne związane z akustyką i projekcją kinową;
  • dostawę i montaż nowego oświetlenia przeszkodowego;
  • roboty instalacyjne branży sanitarnej;
  • dostawę i montaż trawersu oświetleniowego wraz z parkiem oświetleniowym LED.
sala widowiskowa 3
fot. pixabay.com

Głównym celem modernizacji jest dostosowanie jej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez pętlę indukcyjną umieszczoną w sali widowiskowej oraz holu, a także sprzęt do audiodeskrypcji.

Stworzenie miejsca atrakcyjnego i nowoczesnego z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami na pewno zwiększy dostęp do ofert kulturalnych oraz pozwoli włączyć w działania kulturalne nowe osoby – cudzoziemców i osoby z niepełnosprawnościami.

Całkowita wartość zadania to blisko 3 mln zł, a kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego wynosi ponad 2 mln zł (85% kosztów kwalifikowanych).

Założeniem władz Miasta Radomsko jest, aby etap I (modernizacja piwnic) i II (modernizacja sali widowiskowej) były prowadzone jednocześnie.  

Planowane zakończenie obu zadań to koniec 2022 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here