Są pieniądze na zatrzymanie wody

0
457

Dotacje w wysokości do 5 tys. złotych można uzyskać na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe. Pieniądze te będą przyznawane w ramach nowego programu priorytetowego „Moja Woda”, ogłoszonego przez Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Łączny budżet przeznaczony na ten cel, czyli łagodzenie skutków suszy w Polsce, to 100 mln zł do wykorzystania w latach 2020-2024. Dzięki temu ma powstać 20 tys. przydomowych instalacji, dzięki którym zaoszczędzimy 1 mln m3 wody rocznie.
Program skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych. Dotacja może wynieść do 5 tys. złotych, ale nie więcej niż 80 proc. kosztów poniesionych po 1 czerwca 2020 r.

Są pieniądze na zatrzymanie wody 1

Środki mogą być przeznaczone na zakup, montaż i uruchomienie instalacji, takich jak m.in. zbiornik retencyjny lub podziemny, oczko wodne, instalacje do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody, pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie danej nieruchomości
Każdy zainteresowany tym programem należy składać w WFOŚiGW w Katowicach. Wnioski będą przyjmowane od lipca tego roku.


Szczegóły na: https://www.wfosigw.katowice.pl/
(Źródło: WFOŚiGW)

(Fot. pixabay)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here