fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeW ten weekend na Jasnej Górze: rocznica śmierci papieża i zlot motocyklistów

W ten weekend na Jasnej Górze: rocznica śmierci papieża i zlot motocyklistów

Rocznica śmierci św. Jana Pawła II oraz XIX Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Ułana Zdzisława Peszkowskiego to najważniejsze wydarzenia tego tygodnia na Jasnej Górze.

W sobotę, 2 kwietnia, w 17. rocznicę śmierci Jana Pawła II na Jasnej Górze trwać będzie modlitwa dziękczynna za jego życie, pontyfikat i świętość. Jak zwykle tego dnia po Apelu z Kaplicy Matki Bożej wyruszy procesja pod pomnik Jana Pawła II na Wałach, gdzie w godzinie odejścia Papieża Polaka (21.37) zostanie odmówiona okolicznościowa modlitwa.

Paulini przypominają, że przez całe swoje życie św. Jan Paweł II był wyjątkowo związany z Jasnogórską Królową Polski. Jego dewizą były słowa „Totus Tuus”. Jako papież nawiedził Jasną Górę sześciokrotnie. Już podczas pierwszej pielgrzymki w 1979 r. dokonał tu doniosłego aktu zawierzenia Maryi całego Kościoła Chrystusowego i jego misji we współczesnym świecie, a w 1999 r. zawierzył całą ludzką rodzinę na trzecie tysiąclecie.

Żadne sanktuarium maryjne nie może się poszczycić taką ilością darów wotywnych i taką życzliwością, jakiej doświadczyła Jasna Góra od Jana Pawła II w okresie jego pontyfikatu. W przeddzień swojej śmierci pobłogosławił dwie korony dla Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej oraz kopii tego obrazu do polskiej kaplicy w podziemiach bazyliki św. Piotra w Watykanie.

XIX Motocyklowy Zlot Gwiaździsty

2 kwietnia będzie również pierwszym dniem XIX Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego im. Ułana Zdzisława Peszkowskiego. Klasztor zapewnia, że dwudniowa inauguracja nowego sezonu znów będzie okazją do wspólnej modlitwy nie tylko o szczęśliwie przejechane kilometry, ale także o wierność polskiej historii oraz wsparcie potrzebujących pomocy.

Warto dodać, że w tym roku zbierane będą apteczki, środki opatrunkowe, powerbanki na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.

Zlot na Jasnej Górze rozpocznie sobotnie spotkanie o godz. 17.30 w Sali Papieskiej, w czasie którego swoim świadectwem o doświadczeniu Boga podzieli się przedsiębiorca i filantrop Roman Kluska i odbędzie się koncert „W poświstach wichrów losu”.

Motocykliści wezmą udział w Apelu Jasnogórskim. W niedzielę, jak zwykle, odbędzie się parada z Przeprośnej Górki na Jasną Górę, gdzie o godz. 11 na szczycie odprawiona zostanie Msza św. i odbędzie się poświecenie motocykli. Pielgrzymkę organizuje Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -