fbpx
Strona głównaPolecaneRobi się zielono i coraz cieplej. Pamiętajmy, aby sprzątać w miejscach ogólnodostępnych...

Robi się zielono i coraz cieplej. Pamiętajmy, aby sprzątać w miejscach ogólnodostępnych po swoich czworonogach

Wiele osób sprząta po swoich psach w miejscach publicznych i tym samym dba o swoje otoczenie, otoczenie sąsiadów i czystość swojego miasta. Są jednak jeszcze osoby, które nie sprzątają po swoich pupilach. Straż Miejska w Częstochowie przypomina, że to prawny obowiązek.

Straż Miejska w Częstochowie przypomina wszystkim właścicielom psów o obowiązku sprzątania po swoich pupilach w miejscach ogólnodostępnych. Należy przypomnieć, że zaśmiecanie miejsc publicznych jest wykroczeniem. Zadbajmy wszyscy o nasze wspólne otoczenie. Wiele osób sprząta po swoich psach w miejscach publicznych i tym samym dba o swoje otoczenie i czystość swojego miasta. Są jednak jeszcze osoby, które nie sprzątają swoich pupilach.

Częstochowska Straż Miejska od wielu lat prowadzi na terenie Częstochowy działania zmierzające do poprawy estetyki miasta. Komunikaty w mediach, prelekcje w szkołach i przedszkolach, a także na spotkaniach z seniorami edukują wszystkich, jak ważna jest czystość w naszym otoczeniu.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje też, aby wyprowadzać psa na smyczy, a psa agresywnego na smyczy oraz w kagańcu.

Przypominamy, że osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do:

– wyprowadzania psa na smyczy, a psa agresywnego na smyczy i w kagańcu

– niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzęta domowe na klatkach schodowych, na skwerach i trawnikach oraz w innych miejscach służących do publicznego użytku ( obowiązek ten nie dotyczy osób niewidomych)”.

Straż Miejska przypomina, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia zwierząt oraz o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt psy muszą posiadać obowiązkowe szczepienia przeciwko wściekliźnie.

MK, fot: Straż Miejska w Częstochowie

Robi się zielono i coraz cieplej. Pamiętajmy, aby sprzątać w miejscach ogólnodostępnych po swoich czworonogach 1
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -