Remont w referacie dowodów osobistych

0
357
fot. pixabay

Nie będzie można przez jakiś czas załatwić nic w referacie dowodów osobistych

Urząd Miasta Częstochowy informuje, że w dniach od 22 do 24 września, w związku z koniecznością przeprowadzenia prac remontowych, w Urzędzie Miasta Częstochowy nie będzie możliwości załatwiania spraw związanych z dowodami osobistymi.

Wstrzymanie obsługi interesantów jest związane z zaplanowanym remontem regałów, w których przechowywane są koperty osobiste mieszkańców. Całkowity demontaż mebli zmusza do przechowania oraz zabezpieczenia na czas remontu dokumentów, które zawierają dane osobowe na terenie obsługi interesantów. Właśnie z tego względu wejście osób z zewnątrz do tej sali nie będzie możliwe.

W dniach 22-24 września nie będzie więc niestety możliwości załatwienia takich spraw jak: złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego, odbiór dowodu osobistego, nadawanie PIN-ów do warstwy elektronicznej dowodu osobistego, zgłoszenie zawieszenia i cofnięcia zawieszenia certyfikatów w warstwie elektronicznej dowodu osobistego, zgłoszenie utraty dowodu osobistego oraz zgłoszenie nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych, wydawanie zaświadczeń z akt dowodów osobistych oraz udostępnienie danych z rejestru dowodów osobistych oraz dokumentacji związanej z dowodami osobistymi.

Remont w referacie dowodów osobistych 1
fot. UM Częstochowa

Na czas trwania prac remontowych (czyli dni 22, 23 i 24 września) nie są prowadzone zapisy interesantów. W tych dniach pracownicy Referatu Dowodów Osobistych oraz Ewidencji Ludności będą udzielać informacji pod numerem telefonu 34 3707 761.

Za utrudnienia Urząd Miasta przeprasza i prosi o zrozumienie oraz zachęca do zaplanowania wizyty w referacie w innym terminie.

K KIK