Umowa na remont Promenady w Janowie podpisana. Już niebawem ruszają prace

0
272
remont Promenady w Janowie - umowa

Długo wyczekiwany remont ścieżki pieszo-rowerowej (Promenady) pomiędzy Janowem i Złotym Potokiem jest już w realizacji.

Z racji upływu czasu, a co za tym idzie niszczenia i dewastacji, Promenada w Janowie zostanie wyremontowana. Pod koniec maja podjęty został pierwszy krok przebudowy ścieżki, o których można przeczytać TUTAJ.

I etap 3
fot. UG w Janowie

Następnie na początku lipca w Podzamczu na Zamku Ogrodzieniec Wójt Gminy Janów – Edward Moskalik odebrał z rąk Marszałka Województwa Śląskiego – Jakuba Chełstowskiego czek w wysokości 500 tys. zł, w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki Janów. O tym wydarzeniu można więcej przeczytać TUTAJ.

czek 1
fot. UG w Janowie

Kolejnym ostatnim krokiem przed remontem Promenady było podpisanie umowy przez Wójta Gminy Janów – Edwarda Moskalika i Skarbnika Gminy Janów Małgorzatę Laskowską z Panią Agnieszką Miś – Prezesem Przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Mostowych “Myszków” Sp. z o.o., wyłonioną w przetargu, do której doszło 23 lipca 2021 roku.

W ramach umowy na przebudowę ścieżki pieszo – rowerowej łączącej Janów ze Złotym Potokiem (wzdłuż ulicy Kościuszki na odcinku od ul. Leśnej w Janowie do cmentarza parafialnego w Złotym Potoku) zostanie wykonane:

  • Ciąg pieszo – rowerowy na łącznej długości 933,7 m i szerokości 3,7 m;
  • Montaż nowych ławek;
  • Montaż stojaków na rowery;
  • Montaż koszy na śmieci;
  • Montaż samoobsługowej stacji naprawy rowerów.

Termin rozpoczęcia prac planowany jest na początek sierpnia, a ich zakończenie na koniec października.  

Łączna wartość zdania wyniesie 546 046,20 zł, z czego 500 000 zł to środki pozyskane w ramach dotacji celowej ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki w 2021 .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here