fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowaRondo przy Żużlowej znowu będzie zamknięte. MPK wprowadza objazdy

Rondo przy Żużlowej znowu będzie zamknięte. MPK wprowadza objazdy

Rondo przy Żużlowej znowu będzie zamknięte. Tym razem tylko na weekend. MPK wprowadza objazdy. Przejazd przez skrzyżowanie ulic Legionów i Żużlowej będzie niemożliwy od piątku do niedzieli włącznie.

Jak przekazało Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Częstochowy, z powodu asfaltowania przebudowanego ronda na skrzyżowaniu ulic Legionów i Żużlowej, od godziny 16 w piątek 30 lipca do wieczora w niedzielę 1 sierpnia. Skrzyżowanie zostanie wyłączone z ruchu autobusowego.

Będą obowiązywały następujące objazdy:

Linia nr 11: w dzielnicy Zawodzie będzie kończyć i rozpoczynać kursy na przystanku OLSZTYŃSKA, obsługując po drodze przystanki przy ulicy Orlik-Rückemanna. Jednocześnie wszystkie przystanki na odcinku Faradaya – Kusięcka KSSE – Legionów będą zawieszone.
Uwaga! W piątek 30 lipca jako ostatnia „11” do ulicy Legionów pojedzie autobus mający odjazd o 14:38 z Cmentarza św. Rocha (15:02 na Starym Rynku) i odjedzie z pętli Legionów o 15:46.  

Linia nr 35: w dzielnicy Zawodzie będzie kończyć i rozpoczynać kursy na przystanku OLSZTYŃSKA, kursując od ulicy Hutników zgodnie z obowiązującym od 1 lipca objazdem przez Dąbie. Trasa od Stadionu Miejskiego do pętli Kusięcka KSSE / Legionów będzie zawieszona.
Uwaga! W piątek 30 lipca jako ostatnie „35” do pętli Kusięcka KSSE pojedzie autobus mający odjazd o 14:15 z Zajezdni MPK i odjedzie z pętli Kusięcka KSSE o 15:10.

W celu zapewnienia dojazdu do Strefy Ekonomicznej, zostaje uruchomiona linia zastępcza nr 39 na następującej trasie:
DWORZEC GŁÓWNY PKP – Al. Wolności – Al. Najświętszej Maryi Panny – Krakowska/Kanał Kohna – Al. Wojska Polskiego – Al. Pokoju – Kucelin – Odlewników – Legionów (z przejazdem przez pętlę przy zakładzie Cooper Standard) – powrót Legionów – Strefowa – KUSIĘCKA KSSE.

W piątek 30 lipca, pierwszy odjazd linii nr 39 z DWORCA GŁÓWNEGO PKP nastąpi o godzinie 15:03, a z pętli KUSIĘCKA KSSE o 16:10. W sobotę i niedzielę linia nr 39 będzie kursować przez cały dzień.

Podczas trwania objazdu, nie będą obsługiwane przystanki: WSPÓLNA, ŻUŻLOWA, ZŁOTA, URZĄD CELNY i HALLERA.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here