Piłkarze Rakowa po ponad dwóch miesiącach przerwy wrócili do rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej sezonu 2022/23 częstochowianie niespodziewanie zremisowali w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 1:1. Trzeba ich jednak pochwalić, bo wyrównali grając w 10 zawodników.

Piłkarze Rakowa ostatni mecz w PKO BO Ekstraklasie rozegrali 12 listopada. Wygrali w Lubinie z Zagłębiem i na ponad dwa i pół miesiąca mogli zasiąść w fotelu lidera. W międzyczasie odbyli dwa zgrupowania. W grudniu w Holandii i w styczniu w Turcji. Nawet przed meczem z Wartą Raków miał minizgrupowanie poza Częstochową…

Przez ten czas czerwono-niebiescy mogli przygotowywać się pod pierwszy mecz z Wartą Poznań. Podopieczni trenera Marka Papszuna wykonali ciężką pracę na zgrupowaniach, co widać było po wynikach sparingów. „Medaliki” dobrze prezentowali się na tle rywali.

Przed meczem z Wartą kibice zastanawiali się, na jaki wyjściowy skład zdecyduje się częstochowski szkoleniowiec i czy w podstawowej jedenastce zagra ktoś z dwóch nowych zawodników? Tak się jednak nie stało. Trener Papszun postawił na piłkarzy, którzy w większości stanowili o sile Rakowa w rundzie wiosennej. Jak zapewniał trener Papszun na czwartkowej konferencji prasowej „kilku z nich wskoczyło na wyższy poziom”. W podstawowym składzie wyszedł m.in. Tomas Petrasek.

Raków był faworytem meczu w Grodzisku Wielkopolskim i chciał od zwycięstwa rozpocząć rundę wiosenną i 2023 rok, bo mecz z Wartą był pierwszym oficjalnym spotkaniem.

Czerwono-niebiescy nie będą jednak dobrze wspominać meczu w Grodzisku Wielkopolskim. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 25. po golu Jana Grzesika. Kilka minut później Fran Tudor po analizie VAR otrzymał czerwoną kartkę i Raków znalazł się w trudnej sytuacji. Co prawda w końcówce częstochowianie trafili do bramki gospodarzy, ale sędziowie odgwizdali spalonego.

W przerwie w szatni Rakowa musiało paść kilka gorzkich słów. Częstochowianie na drugą połowę wyszli z wiarą w korzystny wynik. W 58. minucie po rzucie rożnym wyrównał Stratos Svarnas i było 1:1. Mimo ataków Rakowa wynik się nie zmienił i częstochowianie rozpoczęli piłkarską wiosnę od remisu…

MR-K, fot: AK

Warta Poznań – Raków Częstochowa 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Grzesik (25.), 1:1 Svarnas (58.)

Raków: Kovacević – Rundić, Petrasek (70. Arsenić), Svarnas, Kun. Papanikolau, Berggren (70. Kochergin), Tudor, Ivi Lopez (85. Lederman), Nowak (36. Jean Carlos), Gutkovskis (70. Musiolik).

Partnerami relacji są: mik-stal.pl i DMK Invest Materiały budowlane Konopiska

Fotorelacji z meczu szukaj na profilu fb „Gazety Regionalnej”.

Remis Rakowa z Wartą Poznań w pierwszym meczu rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy 2