Remis Rakowa z RKC Waalwijk na koniec zgrupowania w Holandii

W trzecim o ostatnim meczu sparingowym podczas obozu w Holandii Raków Częstochowa zremisował z RKC Waalwijk 2:2. Czerwono-niebiescy wracają do kraju i ostatni tydzień przed świętami będą przygotowywać się w Częstochowie.

Porażka 2:4 z PSV Eindhoven, remis 1:1 z Anderlechtem Bruksela i remis 2:2 z RKC Waalwijk. To bilans Rakowa podczas 8-dniowego zgrupowania w Holandii. Częstochowianie rozegrali dwa mecze z holenderskimi drużynami i jeden z belgijskim zespołem.

W piątek podopieczni trenera Marka Papszuna zagrali z RKC Waalwijk. Początkowo mieli zmierzyć się z Fortuną Sittatard, ale mecz nie doszedł do skutku. Sparing z RKS Waalwijk zakończył się remisem 2:2. Gole dla Rakowa zdobyli: Fabian Piasecki i Sebastian Musiolik.

W ostatnim sparingu Raków zagrał w dość rezerwowym składzie. Wolne dostał Vladan Kovacević. Szansę gry dostało też trzech zawodników z Akademii Rakowa, którzy pojechali z pierwszą drużyną na zgrupowanie do Holandii. To Olivier Sukiennicki, Olivier Długosz i Tobiasz Kubik.

Piłkarze Rakowa wracają do kraju i drugi tydzień przygotowań będą mieć w Częstochowie. Na drugie zgrupowanie do Turcji wyjadą 2 stycznia, po przerwie świąteczno-noworocznej.

– Bardzo intensywny mecz w pierwszej połowie, w drugiej przeciwnik trochę osłabł, ale strzelił dwie bramki – Z drugiej strony po zmianach mieliśmy trochę słabszy moment. Młodsi zawodnicy nie czuli się pewnie, ale w toku meczu już wyglądało to lepiej. Zdominowaliśmy przeciwnika. W tych ostatnich minutach strzeliliśmy bramkę. Szkoda, że nie wygraliśmy. Ale kolejny pożyteczny sparing. Przede wszystkim dziś nie zagrało wielu zawodników z takiego podstawowego składu. W związku z tym mogli pokazać się młodzieżowcy. I mamy też kolejny materiał do analizy. Zawodnicy, którzy też mniej grali czyli stoperzy to więc cenny sparing dla nich.

MR-K, fot: Jakub Ziemianin (Raków Częstochowa)

RKC Waalwijk – Raków Częstochowa 2:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Piasecki (52.), 1:1 Jozefzoon (69.), 2:1 Kuijpers (75.), 2:2 Musiolik (78.)

Raków: Trelowski – Racovitan, Niewulis, Rundić, Sorescu, Papanikolaou, Berggren, Kun, Wdowiak, Ivi Lopez, Piasecki.

II połowa: Rajczykowski – Rundić (62. Svarnas), Niewulis, Racovitan, Tudor, Berggren (68. O. Długosz), Lederman, Długosz (62. Kubik), Ivi Lopez (62. Szelągowski), Wdowiak (62. Sukiennicki), Piasecki (62. Musiolik).

Remis Rakowa z RKC Waalwijk na koniec zgrupowania w Holandii 2
Waalwijk, 16.12.2022 PILKA NOZNA, MECZ TOWARZYSKI RKC Waalwijk RAKOW CZESTOCHOWA POLISH LEAGUE FOOTBALL CAMP RAKOW CZESTOCHOWA FRIENDLY GAME WITH RKC Waalwijk NZ Shawn Adewoye, MATEUSZ WDOWIAK FOT. JAKUB ZIEMIANIN/400MM.PL
Remis Rakowa z RKC Waalwijk na koniec zgrupowania w Holandii 3
Waalwijk, 16.12.2022 PILKA NOZNA, MECZ TOWARZYSKI RKC Waalwijk RAKOW CZESTOCHOWA POLISH LEAGUE FOOTBALL CAMP RAKOW CZESTOCHOWA FRIENDLY GAME WITH RKC Waalwijk NZ PATRYK KUN FOT. JAKUB ZIEMIANIN/400MM.PL