fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaBezpieczeństwoRegion. Wyjeżdżasz na urlop? Pamiętaj aby dobrze zabezpieczyć swoje mienie

Region. Wyjeżdżasz na urlop? Pamiętaj aby dobrze zabezpieczyć swoje mienie

Co roku zasady są takie same. Przed wyjazdem na upragniony urlop pomyślmy o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie i mienie.

Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest… życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem podczas naszej nieobecności.

Przed wyjazdem dobrze zamknijmy wszystkie drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu. Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe i nie umieszczajmy tego rodzaju informacji na popularnych portalach społecznościowych. Dobrą praktyką jest nie pozostawianie w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Pamiętajmy też o tym, by zakręcić zawory z wodą i gazem.

Poprośmy zaufaną osobę, by podczas naszej nieobecności zaopiekowała się mieszkaniem, pozostawiając jej numer telefonu, pod którym w każdej chwili będzie mogła się z nami skontaktować. Niezawodny będzie w tym przypadku życzliwy sąsiad. Niech zerknie na nasze mieszkanie czy dom podczas naszej nieobecności. Być może pozostawienie komuś zaufanemu kluczy do naszego mieszkania, będzie też dobrym pomysłem. Od czasu do czasu taka osoba może pojawić się w naszym miejscu zamieszkania, otworzyć okna, włączyć światło na chwilę, tak by sprawić wrażenie, że domownicy jednak przebywają u siebie.

Podczas dłuższej nieobecności warto zadbać o to, by w naszej skrzynce pocztowej nie gromadziła się większa ilość korespondencji, która jest dla potencjalnego złodzieja sygnałem, że mieszkanie lub dom stoją puste. Dobrym rozwiązaniem są programatory czasowe, dzięki którym w różnych porach dnia w mieszkaniu zapala się światło, co stwarza pozory obecności domowników.

Warto również pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą. Jeśli na upragniony urlop nie jedziemy autem, pozostawmy je zamknięte i w bezpiecznym miejscu.

(red.)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -