Lubliniec. Wymusił pierwszeństwo. Zginął motocyklista

0
306

25 lipca na odcinku drogi prowadzącej z miejscowości Chwostek do Koszęcina doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu pod nadzorem lublinieckiej Prokuratury wyjaśniają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas włączania się do ruchu kierowca samochodu Renault nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, doprowadzając do wypadku. Niestety śmierć poniósł kierowca jednośladu.

Na miejscu czynności prowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i technik kryminalistyki z KPP Lubliniec pod nadzorem Prokuratora Rejonowego. Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu.

Lubliniecka Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych o zachowanie wszelkich środków ostrożności na drodze, a w szczególności o przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości, zachowanie rozwagi, stosowanie zasady ograniczonego zaufania w celu zwiększenia bezpieczeństwa własnego i innych. Dodatkowo pieszych, rowerzystów i motocyklistów namawiamy do zakładania kamizelek i elementów odblaskowych nie tylko po zmroku i poza terenem zabudowanym.

(red.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here