fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaBezpieczeństwoRegion. „SIERPNIOWY WEEKEND” - działania policji

Region. „SIERPNIOWY WEEKEND” – działania policji

W dniach 14-18 sierpnia br. na drogach całego kraju policjanci prowadzą wzmożone działania pod nazwą „Sierpniowy weekend”.

Mundurowi sprawdzą czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami, zaś szczególną uwagę zwracać będą na ich stan trzeźwości oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości. Apelujemy o rozwagę i rozsądek!

W dniach 14 – 18 sierpnia br. na wszystkich głównych ciągach komunikacyjnych powiatu lublinieckiego spodziewany jest wzrost natężenia ruchu pojazdów. Szczególnie dotyczy to dróg krajowych nr 11 i 46. Dbamy o to, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później spokojnie powrócić do miejsca zamieszkania. Ważne, aby każdy zmotoryzowany do podróży podszedł poważnie i odpowiednio się do niej przygotował, wobec czego przed wyruszeniem w trasę sprawdźmy wyposażenie naszego pojazdu i jego stan techniczny. Nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zawsze stosujmy się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Warto czasem ściągnąć nogę z gazu czy zrezygnować z ryzykownych manewrów, trzeźwość, zapinanie pasów i wyposażenie najmłodszych podróżnych w foteliki oraz koncentracja i ostrożność to zachowania, które pomogą w bezpiecznym dotarciu do celu.
Policjanci w ramach prowadzonych działań będą czuwać nad bezpieczeństwem i płynnością ruchu, ale również egzekwować od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, a także reagować na wszystkie nieprawidłowe zachowania kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jak zawsze priorytetem będzie eliminowanie nietrzeźwych uczestników ruchu oraz pojazdów, których stan zagraża bezpieczeństwu na drodze lub środowisku naturalnemu.

Działania trwają od 14 sierpnia godzina 06.00 do 18 sierpnia godzina 22.00.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -