fbpx
Strona głównaWiadomościFestiwal "Reggae Jak Malina" już w sobotę! W tym roku koncert będzie...

Festiwal “Reggae Jak Malina” już w sobotę! W tym roku koncert będzie online

Koncert pamięci Przemka “Kuriego” Maliny odbędzie się już po raz siódmy. Edycja jest specjalna, bo publiczność uczestniczyć w niej będzie online. “Reggae jak Malina” już w sobotę 12 grudnia.

Festiwal “Reggae Jak Malina” odbywa się w Kłobucku od 2014 r. Za organizację imprezy odpowiada zespół Cała Góra Barwinków, zaś celem jest uczczenie pamięci zmarłego właśnie w 2014 r. muzyka Przemka “Kuriego” Maliny. Podczas kolejnych edycji imprezy (zawsze towarzyszy jej cel charytatywny) wystąpiły takie grupy jak m.in. Vavamuffin czy Tabu.

Tegoroczna, siódma edycja “Reggae Jak Malina” będzie jednak nietypowa. Przez pandemię koronawirusa publiczność nie spotka się z muzykami na żywo w Miejskim Ośrodku Kultury im. Wł. Sebyły w Kłobucku, a online. Poprzez live stream nadawany z kłobuckiej instytucji, która jak co roku jest głównym partnerem imprezy.

– W tym roku będzie to (…) edycja szczególna, bo i czasy mamy szczególne. Tak naprawdę do ostatniej chwili nie było wiadomo czy w ogóle poradzimy sobie z wyzwaniem jakim jest organizacja koncertu w dobie pandemii. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na opcję najbezpieczniejszą – transmisję online – zapowiadali organizatorzy Festiwalu “Reggae jak Malina” w listopadzie na Facebooku.

Słowa dotrzymali, dzięki temu już w sobotę 12 grudnia na kanale YouTube będzie można zobaczyć koncert Całej Góry Barwinków. Przewidziano też niespodzianki. Początek o godz. 19.

Wydarzenie ma oczywiście wymiar charytatywny. Tym razem nie będzie jednak biletów, licytacji czy akcji, a wyłącznie zbiórka internetowa. Odbywa się ona na rzecz Hani Czekaj.

-Jak co roku “Reggae Jak Malina” gra dla potrzebujących. Tym razem postanowiliśmy zebrać trochę kasy dla córeczki naszego bliskiego przyjaciela, znakomitego basisty, lutnika a przy okazji również kierowcy busa, którym Cała Góra Barwinków jeździ na koncerty – Jacka – wyjaśniają organizatorzy koncertu.

Dziewczynka urodziła się z wrodzoną wadą serca (tj. dwuujściową prawą komorą o typie Tetralogii Fallota, ze zwężeniem tętnicy płucnej) oraz wadą genetyczną dysplazją kręgosłupowo przynasadową typu Kozłowskiego, która wiąże się z bardzo niskim wzrostem i znacznym skrzywieniem kręgosłupa.

“Hania musi być cały czas rehabilitowana, bowiem nie można dopuścić do sytuacji aby jej krzywienie kręgosłupa pogłębiało się. W ostatnim czasie potrzebujemy również środków na ortezę ortopedyczną – której koszt wynosi ponad 5.000 zł. Z uwagi na słabe kości Hania leczy się również stomatologiczne. Jej leczenie stomatologiczne nie jest refundowane przez NFZ” – czytamy o bohaterce sobotniego koncertu na stronie facebookowej zbiórki, poprzez którą zbierane są dobrowolne datki.

Leczenie dziewczynki można wspierać przed koncertem, podczas jego trwania, a także po wydarzeniu – do czego gorąco namawiają organizatorzy “Reggae Jak Malina”.

A. Kostyra

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here