„Razem na Święta” – w Aleksandrii wsparli seniorów

0
152

W ramach III edycji prowadzonej przez  Ministerstwo Edukacji Narodowej uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii wspólnie z parafią pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego zorganizowali paczki świąteczne dla seniorów.

„Razem na Święta” - w Aleksandrii wsparli seniorów 1
Fot. UG Konopiska

„Razem na Święta” – to akcja prowadzona przez  Ministerstwo Edukacji Narodowej, której celem jest zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym, tym najbardziej potrzebującym. W 2020 roku dzieciaki wraz z rodzicami, we współpracy z  parafią zaangażowały się w przygotowanie świątecznych paczek dla 9 seniorów z parafii.

Paczki były przygotowywane klasami, czyli jedną paczkę szykowała jedna klasa dla jednego seniora. Wewnątrz znalazły się najbardziej potrzebne artykuły spożywcze i chemiczne. Dodatkowo poszczególne klasy przygotowały małe świąteczne upominki.

Do pomagania przyłączyły się także przedszkolaki, które wraz z wychowawcami wykonały przepiękne, kolorowe kartki świąteczne dla poszczególnych seniorów. Kartki zostały dołączone do darów.

„Razem na Święta” - w Aleksandrii wsparli seniorów 2
Fot. UG Konopiska

Przygotowane i podpisane paczki zostały przekazane ks. Jackowi Szczecinie, proboszczowi parafii w Aleksandrii, który wraz z s. Eweliną Feliszek MC dostarczyli je kolejno do wybranych osób. Ostatecznie dary trafiły do 11 seniorów i potrzebujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here