fbpx

Raków w czwartek rozegra zaległy mecz z Lechem w Poznaniu

Przed piłkarzami Rakowa Częstochowa dwa mecze w PKO BP Ekstraklasie. W czwartek częstochowianie rozegrają zaległy mecz w Poznaniu z Lechem, a w niedzielę przy Limanowskiego podejmować będą Radomiaka Radom.

Piłkarze Rakowa obecny tydzień mają wolny od europejskich pucharów, dlatego wykorzystają go na nadrabianie zaległości. W czwartek o godz. 20 w Poznaniu Raków rozegra zaległe spotkanie z Lechem. W niedzielę natomiast czerwono-niebiescy podejmować będą przy Limanowskiego 83 Radomiaka Radom.

Drużyny w PKO BP Ekstraklasie są już po 9. kolejkach spotkań, ale kilka zespołów ma mecze zaległe. Raków musi nadrabiać zaległości z Lechem Poznań i Koroną Kielce.

Lech po 7 meczach ma 14 punktów i zajmuje 6. miejsce. Raków też po 7 meczach ma 16. punktów i jest na. 3 pozycji. Do prowadzącego Śląska Wrocław (9 meczów, 19 punktów) Raków traci tylko 3 punkty. Dlatego celem Rakowa w czwartek będzie zwycięstwo i awans na pozycję lidera PKO BP Ekstraklasy. Do 2. Legii Warszawa (7 meczów, 17 punktów) Raków traci punkt.

Ale o zwycięstwie myślą też w Poznaniu. Bo każda wygrana „Kolejorza” pozwoli drużynie ze stolicy „Wielkopolski” przeskoczyć Raków i awansować w tabeli…

Jedno jest pewne. W czwartek w Poznaniu można spodziewać się dobrego spotkania, bo każdej z drużyn będzie zależało na zwycięstwie. Czerwono-niebiescy w ostatnich sezonach dobrze radzili sobie w Poznaniu i kibice Rakowa wierzą, że tak będzie nadal…

Przed Rakowem teraz dwa trudne mecze wyjazdowe. 28 września do Poznania i 8 października do Warszawy na pojedynek z Legią. W międzyczasie 5 października Raków rozegra jeszcze w Sosnowcu mecz Ligi Europy ze Sturm Graz.

MR-K, fot: AK

Raków w czwartek rozegra zaległy mecz z Lechem w Poznaniu 2
Raków w czwartek rozegra zaległy mecz z Lechem w Poznaniu 3
Raków w czwartek rozegra zaległy mecz z Lechem w Poznaniu 4
Raków w czwartek rozegra zaległy mecz z Lechem w Poznaniu 5