Raków przegrał z Lechią Gdańsk…

Piłkarze Rakowa w sobotę przegrali trzeci mecz z rzędu z PKO BP Ekstraklasie. W Bełchatowie ulegli Lechii Gdańsk, która jedyną i zwycięską bramkę zdobyła już w 2. minucie meczu.

Trwa zła passa piłkarzy Rakowa w PKO BP Ekstraklasie. Częstochowianie od czterech spotkań nie wygrali i nie strzelili bramki. W 2021 roku Raków przegrał z Pogonią Szczecin 0:1 i z Legią Warszawa 0:2. W minioną środę w 1/8 Pucharze Polski czerwono-niebiescy wygrali z Górnikiem Zabrze 4:2 i to była nadzieja przed sobotnim spotkaniem z Lechią.

Niestety, ale mecz ułożył się bardzo źle dla częstochowian. Lechia już w pierwszej akcji meczu w 2. minucie zdobyła bramkę i objęła prowadzenie…, którego nie oddała już do końca…

Raków próbował atakować i doprowadzić do remisu, ale zabrakło skuteczności. Były okazje i były szanse, ale bramka nie chciała wpaść.

W meczu dwóch drużyn, które nie wygrały w Ekstraklasie w 2021 roku lepsza okazała się Lechia, która wywiozła z Bełchatowa 3 punkty.

Raków w 2021 roku w PKO BP Ekstraklasie przegrał kolejno z Pogonią Szczecin, Legią Warszawa i Lechią Gdańsk. Częstochowianie nie zdobyli w PKO BP Ekstraklasie od czterech spotkań bramki…

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Kubicki (2.)

Raków: Holec – Piątkowski, Mikołajewski (46. Niewulis), Jach, Tudor (87. Długosz) Poletanović (77. Lederman), Schwarz, Kun (77. Malinowski), Tijanić, Ivi (77. Szelągowki), Gutkovskis.