Raków pokonał Radomiaka po dwóch golach Racovitana i jednym Johna Yeboah

Piłkarze Rakowa Częstochowa w niedzielę w meczu PKO BP Ekstraklasy pokonali Radomiaka Radom. Dwa gole w meczu zdobył Bogdan Racovitan, który zrehabilitował się za swój słabszy występ w Poznaniu.

Piłkarze Rakowa Częstochowa przystąpili do niedzielnego meczu z Radomiakiem Radom po czwartkowej porażce w Poznaniu z Lechem, gdzie czerwono-niebiescy przegrali aż 1:4. Niedzielny mecz z Radomiakiem był idealną okazją do szybkiego przełamania się i zdobycia kolejnych ważnych punktów. Raków po porażce w Poznaniu spadł na 4. miejsce w tabeli i teraz musi odrabiać straty do prowadzącego Śląska Wrocław, wicelidera Legii Warszawa i 3. Lecha Poznań.

Trener Rakowa Dawid Szwarga mówił przed meczem, że drużyna chce zagrać swoją piłkę i wygrać. Częstochowski szkoleniowiec ponownie nie mógł jednak skorzystać ze wszystkich najlepszych zawodników, bo ci nadal leczą kontuzję. A w perspektywie najbliższych dni Raków ma też w czwartek w Sosnowcu mecz Ligi Europy ze Sturmem Graz.

Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy dla zmarłego byłego piłkarza Rakowa Sławomira Palacza. Później piłkarze rozpoczęli walkę o ligowe punkty.

Raków dość szybko wyszedł na prowadzenie. Już w 3. minucie na listę strzelców wpisał się Bogdan Racovitan, który pokonał bramkarza Radomiaka Alberta Podsiadłę.

W pierwszej połowie do bramki gości trafił jeszcze Fabian Piasecki, ale sędziowie odgwizdali spalonego.

W drugiej części spotkania Raków w 61. minucie podwyższył na 2:0, a swojego drugiego gola w meczu zdobył Racovitan. Kibice skandowali: „Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!!!”. I doczekali się. W 82. minucie do bramki Radomiaka trafił John Yeboah. Raków mógł jeszcze strzelić co najmniej dwa gola, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Łukasz Zwoliński, a Fran Tudor nie strzelił rzutu karnego…