Raków mógł wygrać z Lechem Poznań, ale drużyny podzieliły się punktami…

Piłkarze Rakowa prowadzili w niedzielę przy Limanowskiego 83 z Lechem Poznań już 2:0, ale mecz zakończył się remisem 2:2 i podziałem punktów.

Piłkarze Rakowa w poprzednim sezonie zmierzyli się z Lechem Poznań 3 razy. Dwa razy w lidze i raz w Pucharze Polski. Raków zremisował w Poznaniu i wygrał w Bełchatowie. Również w Pucharze Polski Raków wygrał w Poznaniu. Dlatego również w niedzielę podopieczni trenera Marka Papszuna chcieli „iść za ciosem” i wygrać z „Kolejorzem”. Ale trzeba zaznaczyć, że Lech w tym sezonie to zupełnie inna drużyna. Lech po 6 rozegranych kolejkach jest liderem. Wygrał 4 mecze i 2 zremisował. Kibice Rakowa liczyli, że pierwszą porażkę w sezonie Lech poniesie właśnie w Częstochowie.

Pierwsza połowa była rozgrywana pod dyktando częstochowian. Gospodarze chcieli rozpocząć mecz z liderem PKO BP Ekstraklasy od mocnego uderzenia. I można powiedzieć, że im to się udało. Raków w 14. minucie miał rzut karny, a pewnym strzelcem był Marcin Cebula.

Lech nie podłamał się stratą bramki tylko ruszył do odrabiania strat. W 23. częstochowian uratowała poprzeczka. Raków utrzymał do przerwy prowadzenie, ale stracił dwóch kontuzjowanych piłkarzy. Z boiska musieli zejść Milan Rundić i strzelec bramki Cebula.

W 48. minucie do bramki Lecha trafił Sebastian Musiolik, ale sędziowie odgwizdali spalonego. Po analizie VAR zmienili swoją decyzję i było 2:0 dla Rakowa. Kibice na wypełnionym stadionie skandowali „Jeszcze jeden! Jeszcze jeden”.

W 55. minucie powinno być 3:0, ale strzał Fabio Sturgeona poszybował nad poprzeczką… Niewykorzystane sytuacje się mszczą. W pozornie niegroźnej sytuacji Lech po golu Joao Amarala zmniejszył straty w 56. minucie na 1:2. I z dość pewnego wyniku zrobiło się nerwowo na boisku.

Mecz stał się ciekawym widowiskiem, bo Lech chciał zremisować, a Raków zdobyć 3 bramkę. W 67. minucie Raków miał kolejną dobrą okazję, ale złe rozegranie sprawiło, że skończyło się jękiem publiczności.

W 68 minucie zaiskrzyło na boisku i doszło do przepychanki między piłkarzami Rakowa i Lecha. Sędzia Szymon Marciniak pokazał trzy żółte kartki. Dwie dla piłkarzy Lecha i jedną niespodziewanie dla Tomasa Petraska.

W 71. minucie Lech miał rzut karny. Pewnym strzałem popisał się kapitan Lecha Ishak i zrobiło się 2:2. Po stracie bramki trener Papszun postawił na 3 zmiany jednocześnie. Na boisko weszli Sapała, Szelągowski i Guedes.

W 81. minucie Lech mógł wyjść na prowadzenie, ale goście na szczęście dla Rakowa przestrzelili nad bramką z bliskiej odległości.

Mimo ciekawej i nerwowej końcówki ponad 5000 kibiców nie doczekało się gola i spotkanie zakończyło się remisem i podziałem punktów.

Raków po 5 meczach ma na koncie 8 punktów. Liderem PKO BP Ekstraklasy jest Lech z 15 punktami.