fbpx

Raków jedzie do „Jagi” po zwycięstwo. To pojedynek niepokonanych drużyn w rundzie wiosennej…

Piłkarze Rakowa Częstochowa w piątek rozegrają trzeci wyjazdowy mecz w rundzie wiosennej w PKO BP Ekstraklasie. Czy po remisach w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań i w Mielcu ze Stalą przyjedzie czas na zwycięstwo w Białymstoku z Jagiellonią?

Czerwono-niebiescy w 2023 roku rozegrali już 4 spotkania w PKO BP Ekstraklasie. O ile przy Limanowskiego pokonali Piasta Gliwice oraz Górnika Zabrze i zdobyli komplet 6 punktów to na wyjazdach nie było już tak dobrze. Piłkarze Rakowa zremisowali w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 1:1 i w Mielcu ze Stalą 0:0. W piątek częstochowianie zmierzą się w Białymstoku z Jagiellonią, która w miniony poniedziałek zremisowała w Radomiu z Radomiakiem 0:0.

Raków po 21 kolejkach PKO BP Ekstraklasy prowadzi w tabeli z 49 punktami. Na 2. miejscu plasuje się Legia Warszawa, która ma 7 punktów straty do Rakowa. W ostatniej kolejce swój mecz przegrał niespodziewanie Lech Poznań, który uległ u siebie Zagłębiu Lubin 1:2. „Kolejorz” ma 6 punktów straty do wicelidera i aż 13 do prowadzącego Rakowa…

Jagiellonia po 21 kolejkach ma 24 punkty i plasuje się na 12. miejscu. To drużyna, która w obecnym sezonie jako jedyna wywiozła punkty z Częstochowy. Przypomnijmy, że w 5. kolejce Raków prowadził już u siebie po 10 minutach z „Jagą” 2:0, ale mecz zakończył się remisem 2:2. Bilans Rakowa w meczach w Częstochowie w obecnym sezonie to 10 zwycięstw i 1 remis właśnie z Jagiellonią. Dlatego zawodnicy trenera Marka Papszuna będą chcieli sobie odbić tamten remis i teraz wygrać w Białymstoku, aby odrobić stracone punkty z Częstochowy…

Jagiellonia w rundzie wiosennej nie przegrała jeszcze meczu. Może pochwalić się 3 remisami w Gliwicach z Piastem, w Łodzi z Widzewem i w Radomiu z Radomiakiem oraz zwycięstwem u siebie z Pogonią Szczecin.

Częstochowskich piłkarzy czeka trudny mecz, ale kibice oczekują pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w 2023 roku…

MR-K, fot: AK

Partnerem relacji jest: Black Banan Tattoo (www.czarnybanan.pl)

DMK Invest Materiały budowlane Konopiska (www.dmkinvest.pl)

Raków jedzie do „Jagi” po zwycięstwo. To pojedynek niepokonanych drużyn w rundzie wiosennej... 2
Raków jedzie do „Jagi” po zwycięstwo. To pojedynek niepokonanych drużyn w rundzie wiosennej... 3
Reklama
Raków jedzie do „Jagi” po zwycięstwo. To pojedynek niepokonanych drużyn w rundzie wiosennej... 4
Raków jedzie do „Jagi” po zwycięstwo. To pojedynek niepokonanych drużyn w rundzie wiosennej... 5
Reklama
Raków jedzie do „Jagi” po zwycięstwo. To pojedynek niepokonanych drużyn w rundzie wiosennej... 6
Raków jedzie do „Jagi” po zwycięstwo. To pojedynek niepokonanych drużyn w rundzie wiosennej... 7
Raków jedzie do „Jagi” po zwycięstwo. To pojedynek niepokonanych drużyn w rundzie wiosennej... 8
Raków jedzie do „Jagi” po zwycięstwo. To pojedynek niepokonanych drużyn w rundzie wiosennej... 5
Reklama