fbpx

Bezpłatne porady psychologa dla ofiar przemocy seksualnej i osób zmagających się z depresją

Dziś, 23 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresją. Osoby, które zmagają się z tą chorobą mogą skorzystać z bezpłatnych porad prawnika i psychologa, którzy będą pełnić dyżury telefoniczne.

Spośród wielu ważnych dni w kalendarzu należy pamiętać także o tych, które są wyjątkowe ponieważ zwracają uwagę na problemy społeczne. Wczoraj – 22 lutego przypadał Dzień Ofiar Przestępstw, a dziś  23 lutego – Światowy Dzień Walki z Depresją.

Depresja jest jedną z najczęstszych chorób występujących na świecie i choć pochłania wiele ofiar, jej objawy często są bagatelizowane. Bywa, że obniżony nastrój, a nawet myśli samobójcze są wynikiem tragicznych doświadczeń z dzieciństwa. Na depresję cierpią też osoby, które w młodych latach padły ofiarą wykorzystywania seksualnego.

Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15, zorganizowała dwa dni bezpłatnych dyżurów telefonicznych dla osób, które chciałyby uzyskać poradę i rozpocząć walkę z depresją. Po pomoc mogą zgłaszać się także ofiary przemocy seksualnej i ich opiekunowie, którzy czują, że coś złego dzieje się z ich bliskimi.

Niestety bywa, że oba te problemy występują jednocześnie. Rodzice nie mają świadomości, co może być przyczyną niepokojącego zachowania dziecka i nie mogą się pogodzić z poczuciem winy i bezsilnością.

Potrzebna jest pomoc specjalistów i nie należy się tego wstydzić, ani obawiać.

23 lutego pod numerem 533-652-418  można skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologa, a pod numerem 533-648-227– z porady prawnika.

Dyżur będzie trwał od godz. 10 do 16.

Jeśli ktoś zdecyduje się sięgnąć po pomoc, będzie to z pewnością jeden z najważniejszych dni w jego życiu.