Raków II Częstochowa przegrał w finale Pucharu Polski na szczeblu ŚZPN z Pniówkiem i nie zainkasuje czeku na 40000 zł

Raków II Częstochowa uległ w finale wojewódzkiego Pucharu Polski Pniówkowi Pawłowice 1:3.

Raków II Częstochowa nie zdobędzie Pucharu Polski na szczeblu województwa śląskiego. We wtorkowym finale, który rozegrano na bocznym boisku przy ul. Limanowskiego częstochowscy piłkarze, którzy na co dzień grają w IV lidze przegrali z III-ligowym Pniówkiem 1:3.

Piłkarze Pniówka na prowadzenie wyszli wykorzystując rzut karny w 27. minucie. Na 2:0 podwyższyli po godzinie gry. Dwie pierwsze bramki dla rywali Rakowa II zdobył Wojciech Caniboł. W 62. minucie rezerwy Rakowa zmniejszyły straty na 1:2. Gola dla czerwono-niebieskich zdobył Przemysław Oziębała. Gospodarze liczyli na remis. Tymczasem Kamil Glenc w 67. minucie podwyższył wynik na 3:1. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Pniówka 3:1 i to rywale Rakowa II zdobyli Puchar Polski na szczeblu województwa śląskiego. Teraz będą reprezentować województwo śląskiego w rozgrywkach ogólnopolskich Pucharu Polski. Za wygraną piłkarze Pniówka otrzymali też nagrodę pieniężną w wysokości 40000 zł.

Raków II Częstochowa – Pniówek Pawłowice 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Caniboł (27.), 0:2 Caniboł (58.), 1:2 Oziębała (62.), 1:3 Glenc (68.).

Raków II: Sztekler – Mizgała, Krzyżak, Chłód, Ślęzak (67’ Januszewski), Lenartowski, Dzierbicki (86’ Chiliński), Głasek (67’ Piątkowski), Kosin, Brzeczek (67’ Krysik), Oziębała.