fbpx
Strona głównaSportRaków Częstochowa w czwartek zadebiutuje na Litwie w europejskich pucharach!

Raków Częstochowa w czwartek zadebiutuje na Litwie w europejskich pucharach!

22 lipca 2021 przejdzie do historii Rakowa Częstcohowa. To właśnie jutro Raków zadebiutuje w europejskich pucharach i rozegra mecz na Litwie z FK Suduva Mariampole!

Bardzo dobra postawa w sezonie 2020/21, gdzie Raków Częstochowa zdobył Puchar Polski i wicemistrzostwo Polski zaowocowała tym, że czerwono-niebiescy po raz pierwszy w historii zagrają w europejskich pucharach. Klub musiał czekać równo 100 lat na taką przyjemność. Dzięki temu, że Raków zdobył Puchar Polski to rozpocznie grę od II rundy eliminacji Pucharu Konferencji UEFA. Częstochowianie zagrają w na Litwie z FK Suduva Mariampole. Patrząc z ekonomicznego i sportowego punktu widzenia to dobre rozwiązanie. Raków na mecz będzie miał z Częstochowy niespełna 600 kilometrów w jedną stronę.

Litwini w I rundzie eliminacji walczyli z Łotyszami. FK Suduva pokonał łotewski FC Valmiera 2:1 u siebie oraz zremisował na wyjeździe 0:0. Dzięki temu Litwini awansowali do II rundy.

Dla Rakowa czwartkowy mecz będzie debiutem w europejskich pucharach, ale częstochowianie nie powinni obawiać się rywali. Piłkarze FK Suduva przez ponad 180 minut gry z Łotyszami nie potrafili zdobyć gola po akcji. Dwie bramki u siebie strzelili z rzutów karnych… Sami też stracili gola z jedenastki…

FK Suduva powstał w 1968 roku. W europejskich pucharach zadebiutowali w sezonie 2002/2003. Piłkarze FK Suduva zdobywali też 3 razy mistrzostwo Litwy oraz po trzy razy Puchar Litwy i Superpuchar. Ostatnie lata są bardzo udane dla rywali Rakowa. Pierwsze mistrzostwo FK Suduva zdobył w 2017 roku i królewskiej korony nie oddał jeszcze przez dwa sezony. Obecnie FK to wicemistrz Litwy. Litwini są aktualnie wiceliderem w tabeli i gonią Żalgiris Wilno. Po 19 kolejkach prowadzi Żalgiris, który ma 41 punktów. FK Suduva ma 39 punktów, a 3. FK Panevezys ma 38 „oczek”. Trenerem FK jest Victor Basadre.

W lidze litewskiej najlepszym strzelcem FK jest Serge Nyuiadzi, który zdobył 5 goli. Cztery celne trafienia ma Aleksandr Makas, a po 3 Semir Kerla i Nicolas Gorobsow.

Stadion FK nosi nazwę Hikvision Arena. Może pomieścić 6500 miejsc. Czwartkowy mecz zaplanowany jest na godz. 19.

Rewanż zaplanowany jest 29 lipca w Bielsku-Białej. Zwycięzca przejdzie do III rundy eliminacji, gdzie czeka już rosyjski Rubin Kazań.

AK

Foto: Gazeta Regionalna/AK

Raków Częstochowa w czwartek zadebiutuje na Litwie w europejskich pucharach! 1
Raków Częstochowa w czwartek zadebiutuje na Litwie w europejskich pucharach! 2
Raków Częstochowa w czwartek zadebiutuje na Litwie w europejskich pucharach! 3
Raków Częstochowa w czwartek zadebiutuje na Litwie w europejskich pucharach! 4
Raków Częstochowa w czwartek zadebiutuje na Litwie w europejskich pucharach! 5
Raków Częstochowa w czwartek zadebiutuje na Litwie w europejskich pucharach! 6
Raków Częstochowa w czwartek zadebiutuje na Litwie w europejskich pucharach! 7
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -