Raków Częstochowa przegrał w Zabrzu z Górnikiem aż 1:4

Raków Częstochowa przegrał w piątkowy wieczór w Zabrzu z Górnikiem, z którym walczy o 9. miejsce w PKO Ekstraklasie. Gospodarze wygrali aż 4:1, a Raków doznał drugiej porażki z rzędu.

Przed meczem w Zabrzu Raków Częstochowa miał nad Górnikiem trzy punkty przewagi. Nic więc dziwnego, że dla zabrzan i częstochowian miał to być ważny mecz. Kibice Rakowa liczyli na co najmniej wywieziony punkt. Gospodarze natomiast celowali w komplet punktów, by zrównać się punktami z Rakowem w tabeli.

Początek spotkania idealnie ułożył się dla Rakowa. Już w 4. minucie meczu rzut karny za zagranie ręką w polu karnym wykorzystał Peter Schwarz i Raków objął prowadzenie 1:0.

Podrażnieni gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale ich zapędy umiejętnie neutralizowali częstochowscy obrońcy. Kibice byli świadkami ciekawych akcji, a gole wisiały w powietrzu. Gospodarze zdołali wyrównać w 21. minucie spotkania. Michała Gliwę pokonał strzałem przy słupku Igor Angulo. Choć tempo meczu nadal był szybkie to bramki przed przerwą już nie padły.

Kibice Górnika ze zdobycia bramek cieszyli się w drugiej części meczu i to trzy razy. Najpierw, gdy Piotr Krawczyk wykorzystał dobitkę i skierował piłkę do bramki Rakowa z bliskiej odległości. Sędziowie uznali jednak, że ostatni piłkę dotknął interweniujący obrońca Rakowa Jarosław Jach. Na 3:1 dla Górnika podwyższył w 72. minucie Angulo, który dobił swój strzał i po raz drugi w meczu wpisał się na listę strzelców.

Raków choć przegrywał 1:3 to szukał swoich szans na zmniejszenie strat. Ale skutecznością popisywali się zabrzanie. W 86. minucie po szybkiej akcji wynik spotkania ustalił Jesus Jimenez.

Dla piłkarzy Rakowa porażka w Zabrzu z Górnikiem była drugą z rzędu. Przypomnijmy, że w poprzedni weekend Raków przegrał w Bełchatowie z Zagłębiem Lubin 1:2.

Po 35 kolejkach w PKO Ekstraklasie Raków ma na koncie 50 punktów, tyle samo co Górnik Zabrze. Górnik i Raków mają dwa punkty przewagi nad 11. Wisłą Płock. Do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki. Raków przed meczem z Zagłębiem zapewnił sobie utrzymanie.

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 4:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Schwarz (4.), 1:1 Angulo (21.), 2:1 Jach (61.), 3:1 Angulo (72.), 4:1 Jimenez (86.).

Raków: Gliwa – Piątkowski, Petrasek, Tudor, Sapała, Kun (65. Bartl), Babenko (73. Lederman, Schwarz, Jach, Musiolik, Brown Forbes.