Raków Częstochowa wywalczył drugie zwycięstwo w PKO Ekstraklasie. W poniedziałek w Bełchatowie pokonał Zagłębie Lubin 2:1.

Spotkanie ułożyło się wyśmienicie dla częstochowian. Podopieczni trenera Marka Papszuna już w 1. minucie wyszli na prowadzenie. Gola głową zdobył Vladislavs Gutkovskis po dośrodkowaniu Frana Tudora. Takim samym wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Raków ograł w poniedziałek Zagłębie Lubin i ma drugie zwycięstwo w PKO BP Ekstraklasie i 3. miejsce w tabeli! 2

W drugiej części meczu znowu fenomenalny początek znowu miał Raków. Czerwono-niebiescy w 48. minucie podwyższyli na 2:0! Na listę strzelców wpisał się David Tijanić. Niestety, prowadzenie trochę uśpiło gospodarzy, którzy w 66. minucie dali się zaskoczyć gościom. Zagłębie po bramce Roka Sirka z ostrego kąta zmniejszyło straty na 1:2.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił Raków utrzymał prowadzenie 2:1 i wywalczył drugie zwycięstwo w sezonie.

Po wygranej z Zagłębiem Raków odniósł drugie zwycięstwo w Ekstraklasie i ma na koncie 6 punktów. Częstochowianie awansowali na 3. miejsce w tabeli. W 9 punktami (komplet 3 zwycięstw) prowadzi Górnik Zabrze. Drugi jest Śląsk Wrocław z 7 punktami.

W kolejnym spotkaniu Raków zagra w Bielsku Białej z Podbeskidziem, które w 3 kolejkach wywalczyło 2 punkty.

Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Gutkovskis (1.), 2:0 Tijanić (48.), 2:1 Sirk (66.)

Raków: Szumski – Wilusz, Petrasek, Piątkowski, Tudor, Sapała, Schwarz (79. Malinowski), Cebula (78. Lederman), Kun, Tijanic (88. Papanikolau), Gutkovskis (71. Brown Forbes).