Lider Ekstraklasy Raków pewnie wygrał w Niecieczy w 1/16 Pucharu Polski i zameldował się w 1/8 PP

Raków Częstochowa awansował w piątek do 1/8 Totolotek Pucharu Polski. Częstochowscy piłkarze po golach Vladislavsa Gutkovskisa oraz Ivi Lopeza.

Raków nadal wygrywa i kroczy od zwycięstwa. W piątek lider PKO BP Ekstraklasy bez swoich najlepszych zawodników pewnie wygrał w meczu 1/16 Pucharu Polski w Niecieczy z Termalicą Bruk Bet 2:0. Gola dla Rakowa zdobyli: były zawodnik Termaliki Vladislavs Gutkovskis oraz nowy nabytek Rakowa Ivi Lopez.

Gutkovskis już w 5. minucie trafił do bramki gospodarzy, ale sędziowie odgwizdali pozycję spaloną. Co się jednak odwlecze to nie ucieczek. Gutkovskis w 14. minucie wyszedł na czystą pozycję i pewnym strzałem zdobył prawidłową bramkę.

Raków do przerwy mógł jeszcze zdobyć co najmniej jedną bramkę, ale zabrakło skuteczności.

Po zmianie stron goście kontrolowali wydarzenia na boisku. W 73. minucie udokumentowali swoją przewagę drugą bramką. Ivi Lopez ośmieszył obronę gospodarzy i z ok. 11 metrów precyzyjnym strzałem skierował piłkę do bramki gospodarzy.

W 91. minucie mogło być 3:0 dla Rakowa, ale rzutu karnego nie wykorzystał Oskar Zawada, który przestrzelił nad bramką. Wcześniej sędzia korzystał z analizy VAR, aby podyktować dla Rakowa jedenastkę…

Kibice Rakowa mają dużo powodów do radości. Raków przegrał w obecnym sezonie tylko jeden mecz. W pierwszej kolejce z mistrzem Polski warszawską Legią. Później czerwono-niebiescy większość spotkań wygrali czy to w Ekstraklasie czy w Pucharze Polski. Obecnie Raków jest liderem Ekstraklasy oraz zameldował się w 1/8 Pucharu Polski.

Bruk Bet Termaica Nieciecza – Raków Częstochowa 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Gutkovskis (14.), 2:0 Ivi Lopez (73.)

Raków: Szumski – Piątkowski, Niewulis, Tudor (85. Bartl), Mikołajewski, Tijanić (72. Cebula), Papanikolau, Poletanović (85. Schwarz), Kun, Ivi Lopez (80. Szelągowski), Gutkovskis (80. Zawada).