Radomsko podpisało umowy na program „In vitro”

0
378
in vitro

Władze Miasta Radomsko podpisały umowy z realizatorami programu „In vitro”. Dla wielu par jest to jedyna szansa by mieć dzieci.

Program pod nazwą  „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Radomska” będzie realizowany przez cztery firmy, w których pary z Radomska będą mogły starać się o dziecko.

Realizatorami są:

  • SALVE MEDICA  – Łodź ul. Szparagowa 10;
  • Artvimed – Chrobry, Centrum Medycyny Rozrodu – Kraków ul. Legendy 3/1;
  • GRAVITA  Diagnostyka i Leczenie Niepłodności  – Łódź ul. Kniaziewicza 20 A;
  • Provita, Centrum Medyczne Angelius Provita – Katowice ul. Fabryczna 13d.

Do wybranej przez siebie kliniki na leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego (In vitro) mogą zgłaszać się pary, które mieszkają na terenie miasta Radomska.

Kryterium kwalifikującym do zabiegu jest wiek kobiety. Musi on się mieścić w przedziale 20 – 40 lat. Kobiety do 42-go roku życia, będą wyjątkowo przyjęte jeśli spełniają warunki medyczne określone w programie. Kwalifikacji będzie dokonywać podmiot leczniczy.

O zakwalifikowaniu się pacjentów do programu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo jednak mają pary ze zdiagnozowanym schorzeniem nowotworowym.

Pary mogą starać się o dofinansowanie z Urzędu Miasta maksymalnie dwa razy.  Na jeden zabieg przysługuje maksymalne 5000 zł.

Dofinansowanie będzie przyznawane uczestnikom programu po zatwierdzeniu finansowania przez Urząd Miasta Radomska.

Na realizację programu w 2020 r. Miasto Radomsko przeznaczyło kwotę 100.000,00zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here