fbpx
Strona główna Polecane Jutro wraca roboczy rozkład jazdy MPK

Jutro wraca roboczy rozkład jazdy MPK

Jutro wraca roboczy rozkład jazdy MPK.

Jak co roku wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie zawiesza wakacyjny rozkład jazdy. Autobusy i tramwaje od jutra będą kursować od poniedziałku do piątku zgodnie z tak zwanym roboczym rozkładem. Oznacza to więcej połączeń niemal na wszystkich trasach, a także zmianę godzin odjazdu i przyjazdu autobusów.

To nie jedyna zmiana, jaka czeka od jutra pasażerów częstochowskiego MPK. Firma od września wprowadza korekty na kilkunastu różnych trasach.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu, zmiany dotyczą między innymi linii: 24, 25, 26, 30, 33 oraz 37. I tak: zostanie wprowadzona niewielka korekta rozkładu jazdy linii autobusowej nr 24; na liniach nr 25, 33 i 37 nastąpi nieznaczna korekta godzin kursowania (maksymalnie o 1-2 minutę na części trasy), ze względu na dostosowanie rozkładów jazdy do wydłużonej trasy objazdowej (remont ulicy Korczaka); ulegną również zmianie rozkłady jazdy linii nr 26 i 30.

Wraz z nowym rokiem szkolnym, MPK zapowiada ponadto zmiany w rozkładach jazdy linii tramwajowych nr 1 i 2 oraz autobusowych: 12, 19, 31, 32, 35, 36 i 80. Tego dnia zostaną udostępnione dla komunikacji miejskiej: pętla tramwajowa przy Alei Pokoju oraz pętla autobusowa Raków Dworzec PKP.

W przypadku tramwajów przewidziano następujące zmiany:

– linia tramwajowa nr 1 będzie funkcjonowała w dalszym ciągu na trasie ZAJEZDNIA MPK – KUCELIN SZPITAL, ale część kursów zostanie skrócona do pętli RAKÓW DWORZEC PKP i będą one oznaczone jako linia nr 2 (powrót jako „1”).

Jeśli chodzi o linie autobusowe nr 12, 32 i 80, to zostaną one wydłużone od Starego Rakowa ulicami Okrzei i Łukasińskiego do pętli RAKÓW DWORZEC PKP.

Natomiast linie autobusowe numer 19, 31, 35 i 36 wrócą na swoje podstawowe trasy w dzielnicy Raków, w obu kierunkach przez ulice Limanowskiego, Okrzei i Łukasińskiego, ale nie będą realizowały przejazdów przez przystanek Raków Dworzec PKP.

Dla linii 38 utrzymana zostaje jej dotychczasowa trasa, tj. DŹBÓW – POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH.

Na rozkładach jazdy wiszących na przystankach godziny kursów według rozkładu roboczego zaznaczone są na czarno. Szczegóły dotyczące wszelkich zmian w kursowaniu MPK znaleźć można na stronie: https://mzd.czest.pl/publiczny-transport-zbiorowy/rozklady-jazdy

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here