fbpx

Radomsko – Dożynki w Wielgomłynach

W minioną niedzielę społeczność gminy Wielgomłyny świętowała podczas Gminno – Parafialnych Dożynek.

Tradycyjnie był chleb, który został wypieczony z mąki z tegorocznych zbiorów, piękne dożynkowe wieńce i bukiety a także kolorowe i bogato wyposażone w smakołyki stoiska przygotowane przez miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich.

Zaraz po dziękczynnej Mszy Świętej odprawionej w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wielgomłynach korowód dożynkowy przemaszerował na boisko przy PSP, gdzie odbyła się główna część dożynkowych uroczystości.

Starostami Dożynek w tym roku w Wielgomłynach zostali Teresa Jaguścik i Michał Jasiński. Zaproszonych gości – wśród których byli między innymi: poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, Wiceprzewodnicząca Sejmiku wojewódzkiego Aneta Niedźwiecka, Członek Zarządu Powiatu Michał Koski, radni Rady Powiatu Tomasz Kaczmarek, Janusz Czapla i Marek Rząsowski, przedstawiciele służb oraz jednostek samorządowych, lokalni przedsiębiorcy, a także licznie zgromadzeniu mieszkańcy gminy – witała i częstowała chlebem wójt gminy Bogumiła Dyktyńska.

Michał Koski w imieniu Starosty Powiatu Radomszczańskiego Beaty Pokory podziękował rolnikom za trud i zaangażowanie, jakie wkładają w codzienną pracę przy produkcji żywności, przekazał również zgromadzonym mieszkańcom dobre wieści – Powiat Radomszczański pozyskał już dofinansowanie z programu Polski Ład na modernizację drogi łączącej Wielgomłyny i Przedbórz, wystąpił także o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont drogi Karczów – Zagórze.

Dożynki były również dobrą okazją do zaprezentowania i poświęcenia nowoczesnego autobusu do przewozu dzieci oraz ciągnika dla Zakładu Komunalnego, zakupionych przez gminę dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Polski Ład.

K KIK