Służba nie drużba. Radny z Radomska wraca do wojska

0
136

Radny z Radomska Paweł Kałdoński wraca do służby wojskowej. W chwili, gdy pomoc wojska jest potrzebna, radny musi złożyć mandat radnego.

Paweł Kałdoński, zawodowy żołnierz, w tej kadencji pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa Publicznego. Pełniąc obowiązki w Radzie Miejskiej, skutecznie działał na rzecz rozwoju Radomska oraz poprawy jakości życia mieszkańców.

Dodatkowo znany jest jako społecznik i strażak OSP Bogwidzowy. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radomsku pełnił funkcję menadżera.

Służba nie drużba. Radny z Radomska wraca do wojska 1
Fot: UM Radomsko

Najprawdopodobniej w Radzie Miejskiej jego miejsce zajmie Kamil Bugdal, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Radomsku, zajmujący się obsługą finansowo-administracyjną publicznych szkół podstawowych i przedszkoli.

Aby to się jednak stało, musi zrezygnować ze stanowiska dyrektora. Jest to podyktowane ustawą o samorządzie gminnym, który mówi, że nie można łączyć mandatu radnego z funkcją kierowniczą w instytucji podległej samorządowi.

Paweł Kałdoński trafił do 9. Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, która prowadzi wiele działań w celu ograniczenia skutków koronawirusa. W nowej pracy zajmie się szkoleniami.

Służba nie drużba. Radny z Radomska wraca do wojska 2
Fot: UM Radomsko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here