Radni apelują do mieszkańców o ograniczenie plastiku

0
313

Rada Miejska w Lublińcu podjęła uchwałę dotycząca kwestii związanych z ekologia i ochroną środowiska. W swojej uchwale rajcy miejscy wystosowali apel do mieszkańców gminy, a także do wszystkich jednostek działających w mieście oraz szkół i przedszkoli, aby ograniczyć zakup i używanie plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku. Samorządowcy namawiają wszystkich w gminie, aby zrezygnowali między innymi z jednorazowych reklamówek na zakupy, a także słomek i wody mineralnej w butelkach z tworzywa sztucznego.
Chcą na poziomie swojej gminy rozpocząć walkę ze wszech ogarniającym nas plastykiem, a także edukować mieszkańców.

Radni apelują do mieszkańców o ograniczenie plastiku 1
  • Rada Miejska apeluje do Mieszkańców Miasta Lublińca o systematyczne odstępowanie od stosowania w życiu codziennym jednorazowych opakowań na żywność i napoje, a w szczególności reklamówek, butelek PET, opakowań, naczyń, czy też innych wyrobów jednorazowego użytku wykonanych z plastiku i zastępowanie ich odpowiednikami wykonanymi z produktów ekologicznych bądź produktami wielokrotnego użytku – napisali radni.
    Rada Miejska zachęca mieszkańców do picia wody pochodzącej z sieci wodociągowej lub ewentualnie kupowania wody w sklepie, ale tylko tej w szklanych butelkach.
    Radni zwrócili się również do miejskich szkół, aby te aktywnie prowadziły kampanie edukacyjno-informacyjne na ten temat wśród uczniów oraz ich rodziców. Apel dotyczy także organizowania przez placówki oświatowej akcji informacyjnej na temat recyklingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here