MDK w Lublińcu zaprasza na koncert „Radio gra!”

0
1498
plakat2

MDK w Lublińcu zaprasza na wspólne świętowania Dnia Radia. Za pomocą łączy internetowych odbędzie się koncert pt. „Radio gra!”.

01 Radio gra MDK Lubliniec scaled
Fot. MDK w Lublińcu

Miejski Dom Kultury w Lublińcu nie zwalnia tempa i zaprasza widzów na kolejny koncert pt. „Radio gra!”, który odbędzie się on-line 11 kwietnia. Tego dnia w Polsce jest obchodzony Dzień Radia, towarzysza życia codziennego i dostawcy najświeższych informacji oraz muzyki.

Polski Dzień Radia został ustanowiony na pamiątkę wydania dokumentu z wytycznymi do ustawy powołującej do życia radio. Dokument ten wydało Stowarzyszenie Radiotechników Polskich 11 kwietnia 1923 roku. Od tamtej pory wszyscy chętnie słuchają radia, które dostarcza informacji, rozrywki, a przede wszystkim muzyk. Dzisiaj nikt już nie wyobraża sobie życia bez niego.

Koncert „Radio gra!” przygotowany przez artystów z Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu zachował najnowsze radiowe standardy. Oznacza to, że będzie on pełen piosenek i radiowych opowieści zawierający część wyłącznie do posłuchania oraz część do oglądania.

W repertuarze poza radiowymi opowieściami dla słuchaczy i widzów zaśpiewają wokaliści z sekcji MDK, którzy zostali przygotowani przez instruktora Mariana Chroboka, jak również zatańczą tancerze z formacji prowadzonych przez Katarzynę Koszczyk.

To wszystko za darmo będzie dostępne 11 kwietnia o godzinie 16:00 na platformach: Facebook i YouTube Miejskiego Domu Kultury. Warto także zobaczyć jak wygląda radiowe „studio nagrań”.