fbpx

Trwają przygotowania do ogólnopolskiej premiery spektaklu „Przesyłka z zaświatów”, która odbędzie się w Częstochowie

Częstochowska Agencja Artystyczna Certus szykuje się do premiery siódmej produkcji w swoim dorobku. Mowa o komedii „Przesyłka z zaświatów” w reżyserii Cezarego Żaka. Teatralne święto odbędzie się 7 maja w Filharmonii Częstochowskiej. Sprzedaż biletów trwa!

W tym roku częstochowska Agencja Artystyczna Certus świętuje swoje 20-lecie. Przypomnijmy, że inspiratorem powstania firmy był Marek Perepeczko – wybitny aktor, były dyrektor Teatru im. A. Mickiewicza i wielki przyjaciela Krystyny oraz Jarosława Pietrzaków – twórców agencji.

Pierwotnym celem było prezentowanie lokalnej publiczności najlepszych spektakli, głównie komediowych, w wykonaniu renomowanych warszawskich teatrów.

Trwają przygotowania do ogólnopolskiej premiery spektaklu „Przesyłka z zaświatów", która odbędzie się w Częstochowie 2
„Przesyłka z zaświatów” (mat. Agencji Artystycznej Certus)

-Gdy powstawaliśmy, na rynku nie było jeszcze tylu agencji artystycznych i teatralnych. Z czasem zaczęło brakować propozycji, po które warto było sięgnąć i zaprezentować widzom. To skłoniło nas do działania i pracy nad własną produkcją. Taką, którą moglibyśmy pokazywać nie tylko w naszym mieście, ale też na scenach w całej Polsce – zaznacza Krystyna Pietrzak, szefowa Agencji Certus.

Debiut sprzed dekady

W roli producenta agencja zadebiutowała równo dekadę temu. Na początek wybrała musical „Siostrunie” w reżyserii Mariusza Kiljana, który pokochali widzowie z całej Polski. Potem swoje premiery miały kolejno: „Złodziej”, „Pozory mylą”, „Serca na odwyku”, „Kolacja dla głupca” oraz „I Love You, a teraz się zmień”.

Trwają przygotowania do ogólnopolskiej premiery spektaklu „Przesyłka z zaświatów", która odbędzie się w Częstochowie 3
„Przesyłka z zaświatów” (mat. Agencji Artystycznej Certus)

Trzy spośród tych tytułów wyreżyserował Cezary Żak (zazwyczaj grając również główne role). Warto dodać, że znakomity aktor jako reżyser debiutował w podobnym czasie, co agencja jako producent spektakli teatralnych. Tę przygodę zaczynał tytułem „Trzeba zabić starszą panią” z Barbarą Krafftówną w roli głównej. Wyzwanie zaproponowała mu sama Krystyna Janda, a przed- stawienie grano w Och-Teatrze.

-Ja zagrałem epizod, trzy krótkie scenki. Tak zaczęła się moja przygoda z reżyserią, choć nigdy nie przypuszczałem, że się kiedyś nią zajmę. Jest w tym coś wciągającego, jednak nie można w ogóle porównać reżyserii do aktorstwa. Od razu zaznaczę, że reżyseria jest bardziej odpowiedzialna. Trzeba poskładać wszystkie elementy przedstawienia. Przed przystąpieniem do pracy należy widzieć już spektakl, wiedzieć, czego się chce. Dzięki Agencji Artystycznej Certus zacząłem reżyserować spektakle, z którymi jeździmy po Polsce (i nie tylko). W tych produkcjach gram już duże role, więc i ciężar wyzwania jest większy. Kręci mnie to, więc sam zacząłem szukać tek- stów, które chciałbym zrealizować – mówił Żak w rozmowie z „Gazetą Regionalną”.

Trwają przygotowania do ogólnopolskiej premiery spektaklu „Przesyłka z zaświatów", która odbędzie się w Częstochowie 4
„Przesyłka z zaświatów” (mat. Agencji Artystycznej Certus)

Sekret sukcesów

Sukcesy dotychczasowych produkcji tylko zachęcają producentów i samego reżysera do działania. Tu wymieńmy choćby zagranego 220 razy „Złodzieja”, który podbił serca Polonii w USA, Kanadzie i Australii. „Serca na odwyku” nagrodzono zaś laurem publiczności podczas VII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Sztuka plus Komercja w Siedlcach, a cztery lata później, podczas kolejnej edycji tego prestiżowego wydarzenia „Kolacja dla głupca” została uhonorowana główną nagrodą jury za najlepszy spektakl.

-Zawsze stawiamy na dobre sztuki. Przyzwyczailiśmy publiczność do wysokiego poziomu, pierwszorzędnej reżyserii, znakomitego aktorstwa, odpowiedniej oprawy. Nie robimy sztuki dla sztuki. Każdy tytuł jest dobrze przemyślany. Nie zabieramy się do realizacji, jeśli nie mamy wartościowego tekstu i najlepszych twórców. Szanujemy naszych widzów i nie możemy sobie pozwolić na obniżenie poprzeczki – tak sukces wyprodukowanych przez siebie przedstawień wyjaśnia Krystyna Pietrzak.

Trwają przygotowania do ogólnopolskiej premiery spektaklu „Przesyłka z zaświatów", która odbędzie się w Częstochowie 5
„Przesyłka z zaświatów” (mat. Agencji Artystycznej Certus)

„Przesyłka z zaświatów”

Teraz pora na kolejny owoc współpracy pomiędzy Agencją Certus i Cezarym Żakiem. „Przesyłka z zaświatów” to siódma produkcja w dorobku firmy i pierwsza, w której ten reżyser nie występuje na scenie.

Stworzono pełną ciepła i wzruszeń opowieść o przyjaźni „na wieki” autorstwa Paula Elliotta (w tłumaczeniu Bogusławy Plisz-Góral). – Staramy się, żeby każdy nasz spektakl był utrzymany w innej konwencji, choć zawsze proponujemy komedie. Tym razem również pod taką warstwą przemycimy ważne, życiowe tematy. Nie zabraknie humoru, zaskakujących zwrotów akcji i znakomitego aktorstwa – zdradza szefowa agencji artystycznej.

Trwają przygotowania do ogólnopolskiej premiery spektaklu „Przesyłka z zaświatów", która odbędzie się w Częstochowie 6
„Przesyłka z zaświatów” (mat. Agencji Artystycznej Certus)

Według zapowiedzi publiczność przeniesie się do pewnego domu w Kalifornii, w którym od lat na brydżowych wieczorkach spotykają się cztery przyjaciółki. Wydawać by się mogło, że śmierć jednej z nich, Mary, zakończy ten zwyczaj. Nic bardziej mylnego! Rezolutna Millie „wypożycza” urnę z jej prochami, by wraz z Connie i Leną zagrać po raz ostatni. Okazuje się, że będzie to szalony wieczór, który odmieni życie przyjaciółek!

Obsadę „Przesyłki z zaświatów” tworzą: Kinga Preis (niewidziana od lat na teatralnej scenie), Katarzyna Żak (która wystąpiła dotychczas w czterech produkcjach agencji), Katarzyna Kwiatkowska, Justyna Ducka oraz Jakub Gąsowski (którego mogliśmy oglądać w lutym w rewelacyjnym spektaklu „Sinatra 100+” Teatru 6.piętro, który zaprosiła do Częstochowy agencja Certus). Znakomite kreacje aktorskie stanowić mają potwierdzenie tez, że na spełnienie marzeń nigdy nie jest za późno i lepiej umrzeć ze śmiechu… niż żyć bez radości!

Za scenografię spektaklu odpowiada Wojciech Stefaniak, a za kostiumy – Sylwester Krupiński (z obojgiem twórców Certus współpracuje od dawna). Choreografię opracował utytułowany tancerz Rafał Maserak. Jak zawsze nie zabraknie doskonałej muzyki, w „Przesyłce z zaświatów” zabrzmią bowiem utwory Elvisa Preslaya i Jamesa Browna. Produkcja przeznaczona jest dla widzów od 16. roku życia.

Premiera już 7 maja!

Trwają przygotowania do ogólnopolskiej premiery spektaklu „Przesyłka z zaświatów", która odbędzie się w Częstochowie 7
„Przesyłka z zaświatów” (mat. Agencji Artystycznej Certus)

Zgodnie z tradycją ogólnopolska premiera odbędzie się w rodzinnym mieście Agencji Certus. Wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę, 7 maja w Filharmonii Częstochowskiej. Spektakl przedpremierowy zaplanowano na godz. 16, a premierowy na godz. 19. Po premierze odbędzie się bankiet z aktorami oraz zaproszonymi gwiazdami. Przygotowania do tego teatralnego święta już trwają!

Bilety na wieczorny spektakl kosztują od 80 do 150 zł, a na ten popołudniowy – od 70 do 130 zł. Można je nabyć w siedzibie agencji przy ul. Dąbrowskiego 36/4 (tel. 732 932 729 i 34 360 60 67) oraz w kasie Filharmonii (tel. 34 324 42 30 oraz 795 451 438).

Sprzedaż możliwa jest również na portalu KupBilecik.pl oraz Biletyna.pl. Szczegóły: www.agencjaartystycznacertus.pl.

Czytaj także: Na swoje 20-lecie częstochowska Agencja Artystyczna Certus szykuje dla widzów moc teatralnych emocji z najwyższej półki!