fbpx

W Częstochowie trwają ostatnie przygotowania do ogólnopolskiej premiery „Przesyłki z zaświatów”

W niedzielę, 7 maja w Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się ogólnopolska premiera najnowszej produkcji Agencji Artystycznej Certus. To farsa „Przesyłka z zaświatów” w reżyserii Cezarego Żaka. Przygotowania do tego teatralnego święta trwają!

W tym roku częstochowska Agencja Artystyczna Certus świętuje swoje 20-lecie. W roli producenta spektakli teatralnych firma zadebiutowała równo dekadę temu.
Na początek wybrała musical „Siostrunie” w reżyserii Mariusza Kiljana, który pokochali widzowie z całej Polski. Potem swoje premiery miały kolejno: „Złodziej”,
„Pozory mylą”, „Serca na odwyku”, „Kolacja dla głupca” oraz „I Love You, a teraz się zmień”.

W Częstochowie trwają ostatnie przygotowania do ogólnopolskiej premiery „Przesyłki z zaświatów" 2
„Przesyłka z zaświatów” (mat. Agencji Artystycznej Certus)

Trzy spośród tych tytułów wyreżyserował Cezary Żak (zazwyczaj grając również główne role), w czterech wystąpiła zaś Katarzyna Żak, którą szefostwo agencji
Certus nazywa swoją „ukochaną aktorką”. Teraz pora na kolejny owoc współpracy pomiędzy częstochowskim producentem a Cezarym Żakiem. „Przesyłka z zaświatów” to siódma produkcja w dorobku firmy i pierwsza, w której ten reżyser nie występuje na scenie. Twórcy postawili na pełną ciepła i wzruszeń opowieść o przyjaźni „na wieki” autorstwa Paula Elliotta (w tłumaczeniu Bogusławy Plisz-Góral).

– Po raz drugi postawiliśmy na farsę. To trudny gatunek i niełatwo namówić cenionych aktorów, żeby wystąpili w takiej propozycji. W gruncie rzeczy w farsie gra się bardzo poważnie, a aktorzy muszą uprawdopodobnić te przedziwne zdarzenia – mówi Krystyna Pietrzak, szefowa Agencji Artystycznej Certus.

W Częstochowie trwają ostatnie przygotowania do ogólnopolskiej premiery „Przesyłki z zaświatów" 3
„Przesyłka z zaświatów” (mat. Agencji Artystycznej Certus)

Według zapowiedzi publiczność przeniesie się do pewnego domu w Kalifornii, w którym od lat na brydżowych wieczorkach spotykają się cztery przyjaciółki. Wydawać by się mogło, że śmierć jednej z nich, Mary, zakończy ten zwyczaj. Nic bardziej mylnego! Rezolutna Millie „wypożycza” urnę z jej prochami, by wraz z Connie i Leną zagrać po raz ostatni. Okazuje się, że będzie to szalony wieczór, który odmieni życie
przyjaciółek! Na scenie wystąpią wspomniana już Katarzyna Żak, a także Kinga Preis (niewidziana od lat na teatralnej scenie, Katarzyna Kwiatkowska, Justyna Ducka oraz Jakub Gąsowski.

Zgodnie z tradycją ogólnopolska premiera odbędzie się w rodzinnym mieście agencji Certus (zapowiadaliśmy ją już m.in. TUTAJ). Wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę, 7 maja w Filharmonii Częstochowskiej. Spektakl przedpremierowy zaplanowano na godz. 16, a premierowy na godz. 19. Po premierze odbędzie się bankiet z aktorami oraz zaproszonymi gwiazdami. Swój udział zapowiedzieli m.in. Małgorzata Pieczyńska i Michał Piela.

W Częstochowie trwają ostatnie przygotowania do ogólnopolskiej premiery „Przesyłki z zaświatów" 4
„Przesyłka z zaświatów” (mat. Agencji Artystycznej Certus)

Bilety na wieczorny spektakl kosztują od 80 do 150 zł, a na ten popołudniowy – od 70 do 130 zł. Można je nabyć w siedzibie agencji przy ul. Dąbrowskiego 36/4 (tel. 732 932 729 i 34 360 60 67) oraz w kasie Filharmonii (tel. 34 324 42 30 oraz 795 451 438).

Sprzedaż możliwa jest również na portalu KupBilecik.pl oraz Biletyna.pl. Szczegóły: www.agencjaartystycznacertus.pl.

KA