Przybyło 184 chorych, 7 osób zmarło

0
195

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Jak wynika z danych przekazanych przez resort zdrowia, mamy w kraju 184 nowe przypadki koronawirusa. Odnotowano również siedem zgonów.


Liczba wykrytych nowych przypadków w poszczególnych województwach wygląda następująco: dolnośląskie (43), śląskie (35), pomorskie (21), podlaskie (21), wielkopolskie (18), opolskie (13), małopolskie (11), kujawsko-pomorskie (8), zachodniopomorskie (7), podkarpackie (4), lubelskie(2), świętokrzyskie (1).

Wśród 35 nowych chorych w województwie śląskim są osoby z naszego regionu. Koronawirusa wykryto u 2 mieszkanek powiatu lublinieckiego (w sile i w średnim wieku), 2 mieszkańców powiatu częstochowskiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkanki Częstochowy w sile wieku, a także kobiety w sile wieku z powiatu myszkowskiego.


MZ poinformowało o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem. W Kaliszu zmarł 70-letni mężczyzna, w Zgierzu 83-letni pacjent, w Bydgoszczy mężczyzna w wieku 84 lat, w Grudziądzu 74-latka, w Drzewicy kobieta w wieku 80 lat, w Kędzierzynie-Koźlu 84-letnia pacjentka, w Bytomiu mężczyzna w wieku 86 lat.


Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
Liczba zakażonych koronawirusem na tę chwilę, to 8563. Liczba zgonów do dzisiaj – 339.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here