Żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa walczyli w Finale Złotego Kasku. Paweł Przedpełski na podium był 2. Wygrał Zmarzlik

Żużlowiec Eltrox Włókniarz Częstochowa Paweł Przedpełski zajął 2. miejsce w Finale Złotego Kasku, który rozegrano w poniedziałek w Bydgoszczy. Drugi z częstochowskich zawodników Jakub Miśkowiak znalazł się w końcówce stawki.

Eltrox Włókniarz Częstochowa w Bydgoszczy reprezentowali Paweł Przedpełski oraz Jakub Miśkowiak. Obydwaj częstochowianie mieli ostatnio mało oficjalnych startów. Ponadto Miśkowiak wraca do startów po kontuzji i poniedziałkowe zawody w Bydgoszczy były dla niego pierwsze po przerwie na rekonwalescencję.

Zdecydowanie lepiej radził sobie w Bydgoszczy Przedpełski. Po czterech seriach startów miał na koncie dwa zwycięstwa i dwa drugie miejsca, co dawało mu łącznie 10 punktów i drugie miejsce (10 punktów miał również Krzysztof Kasprzak, ale przegrał z Przedpełskim bezpośredni bieg). Z kompletem 12 punktów po czterech seriach prowadził zawodnik Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik. 9 „oczek” na swoim koncie miał Patryk Dudek, a punkt mniej Janusz Kołodziej. I wśród tych pięciu żużlowców kibice widzieli kandydatów do trzech miejsc na podium.

W ostatniej, piątej serii startów częstochowscy żużlowcy ścigali się w 19 biegu. Za rywali mieli niepokonanego Bartosza Zmarzlika i Patryka Dudka. Przedpełski miał jeszcze realne szanse na zwycięstwo w turnieju, ale musiał wygrać i liczyć na wpadkę Zmarzlika. Zmarzlik idealnie rozegrał pierwszy łuk i daleko uciekł do przodu zapewniając swoje zwycięstwo w 60. jubileuszowym Złotym Kasku. Przedpełski walczył z Dudkiem o drugą pozycję. Żużlowiec Eltrox Włókniarza przyjechał drugi i po pięciu wyścigach miał na koncie 12 punktów, tak jak Krzysztof Kasprzak ze Stali Gorzów. Dlatego kibice byli świadkami biegu dodatkowego, w którym o drugą pozycję na podium w Złotym Kasku walczyli Przedpełski z Kasprzakiem. Wygrał Przedpełski, który szeroko pojechał po starcie w pierwszym łuku i spokojnie dojechał do mety zdobywając w zawodach drugie miejsce.

Miśkowiak na swoim koncie uzbierał tylko 2 „oczka” i został sklasyfikowany na 16. pozycji.

1. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) 15 (3,3,3,3,3)

2. Paweł Przedpełski (Eltrox Włókniarz) 12 (2,3,2,3,2)