fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjePrzy al. Kościuszki powstaje plac do ćwiczeń

Przy al. Kościuszki powstaje plac do ćwiczeń

 

Przy al. Kościuszki rozpoczęła się budowa placu, który wyposażony zostanie w urządzenia do ćwiczeń typu parkour i streetworkout. Zakończenie i oddanie placu do użytku planowane jest na jesień br.

Na terenie zieleńca w al. Kościuszki 13 powstaje plac do ćwiczeń parkour i streetworkout. Ułożono już część nawierzchni z kostki brukowej została już położona, dla bezpieczeństwa ma być też układana nawierzchnia z płytek gumowych. Poza samymi urządzeniami do ćwiczeń, na placu zamontowane będą także ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Oczyszczony i wyrównany zostanie teren wokół placu, na którym nasadzona będzie zieleń i trawniki.
Wśród urządzeń do ćwiczeń znajdą się pionowe słupy,drabinki, koła gimnastyczne, drążki, lina do wspinania czy dance pole. Amatorzy piłkarzyków będą mieć do dyspozycji stół do gry znajdzie się też stolik do gry w szachy i chińczyka. Oddanie placu do użytku planowane jest na jesień.
Jesienią planuje się także otwarcie nowego skateparku przy ul. Fertnera (Wyczerpy-Aniołów). Podzielony będzie na kilka sekcji z różnymi przeszkodami w zależności od poziomu trudności. Takie obiekty w Częstochowie cieszą się bardzo dużym zainteresowanie. Nie tylko wśród deskorolkarzy, ale także wśród rowerzystów czy osób jeżdżących na hulajnogach. Obiekt będzie podzielony na kilka sekcji z różnymi urządzeniami jezdnymi – ich wymiary i kształt przyjęto Kształt i wymiary budowane są według zasad ergonomii.

[post_gallery]

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -