fbpx

Przetarg na windę w Zespole Szkół Specjalnych nr 23

Miasto ogłosiło przetarg na windę przy Zespole Szkół Specjalnych nr 23. Oferty przetargowe można składać do 9 marca.

Powstanie windy w Zespole Szkół Specjalnych na Zawodziu jest koniecznością ponieważ placówka kształci osoby z niepełnosprawnościami.

W ciągu kilku ostatnich lat udało się zamontować windy w kilku częstochowskich szkołach, które dotąd w ogóle nie posiadały takich udogodnień. Zewnętrzny dźwig powstał w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych przy ul. Krótkiej, oraz przy Liceum Samorządowym. Podczas rozbudowy Miejskiego Przedszkola nr 38 przy ul. Okulickiego, również pomyślano o potrzebach osób niepełnosprawnych i borykają się z ograniczeniami w miejscach publicznych. Winda w MP nr 38 powstała wewnątrz budynku.

W zespole Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka, szyb windowy będzie dobudowany do południowego skrzydła budynku. Część obecnej świetlicy stanie się fragmentem korytarza, doświetlonego nowymi oknami. Otwory wejściowe do szybu windowego pojawią się na zewnętrznej ścianie budynku, a cała konstrukcja szybu powstanie z żelbetonu.

Przy okazji budowy windy wykonane zostaną pewne prace demontażowe, takie jak przełożenie kilku grzejników i zmiana niektórych instalacji. Nie zmieni się natomiast nic zagospodarowaniu terenu wokół szkoły (np. miejsca postojowe, droga dojazdowa).

Oferty przetargowe można składac do 9 marca, do godz. 9:00, a szczegóły dotyczące tej inwestycji można znaleźć w BIP Urzędu Miasta Częstochowy.

Zgodnie z założeniami, winda przy Zespole Szkół Specjalnych nr 23 powinna powstać do połowy grudnia 2023 r.