Przetarg na kolejne elementy modernizacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej

0
466
termomodernizacja

Gmina Miedźno ogłosiła przetarg na zadanie pt. „Rozbudowa i przebudowa budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz budowa zbiornika na nieczystości ciekłe – etap I i III”. Modernizacja ma się odbyć w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mokrej.

przetarg
fot. UG w Miedźnie

Do zadań wyłonionego wykonawcy będzie w szczególności należało wykonanie:

  • nowych wejść do budynku;
  • nowych schodów, które będą kompatybilne z nowymi wejściami do budynku;
  • szybu windowego wraz z dostawą i montażem dźwigu (windy) dla niepełnosprawnych;
  • robót branży elektrycznej;
  • obsługę geodezyjną inwestycji.

Obecnie na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej są prowadzone prace związane z termomodernizacją obiektu, na które przeznaczono pozyskane dofinansowanie unijne. Prace termomodernizacji obejmują:

  • docieplenie ścian zewnętrznych;
  • docieplenie wełną mineralną stropu i poddasza;
  • wykonanie nowej instalacji grzewczej;
  • wymiana kotła centralnego na biomasę (budynek będzie opalany pelletem).

Dodatkowo prace przewidują zakup i instalację paneli fotowoltaicznych co pozwoli znacznie zmniejszyć rachunki za zużyty prąd, zakup agregatu prądotwórczego celem zabezpieczenia budynku przed brakiem elektryczności oraz wymianę opraw oświetleniowych na energooszczędnych.

W trakcie prowadzonych prac termomodernizacj zaistniała konieczność dodatkowych prac budowlanych. Wynika to z dostosowania budynku do obecnie obowiązujących norm przewidzianych dla budynków oświatowych.

Prace budowlane będą polegać na wykonaniu nowych wejść i drzwi  zewnętrznych do budynku (stare nie spełniają wymogów prawidłowej szerokości), a co za tym idzie także budowę nowych schodów do tych wejść. Obecnie nowe drzwi do przedszkola, szkoły i kotłowni są w fazie projektowania.

Dodatkowo nad wejściami zewnętrznymi zostaną zamontowane daszki szklane z bezpiecznego szkła hartowanego. Dla większego komfortu zewnętrzny ciąg komunikacyjny również zostanie zmieniony. Powstaną nowe chodniki. Na poziomie piwnic znikną zbędne wejścia zewnętrzne.
W celu uniknięcia w przyszłości ponownych prac budowlanych obecna modernizacja obejmie od razu prace związane z dostosowaniem szkoły do wymagań i potrzeb osób niepełnosprawnych. Oznacza to, że na terenie budynku znajdzie się szyb windowy oraz zewnętrzny dźwig, który da możliwość komunikacji z poziomu gruntu na parter i piętro. Rozwiązanie takie zapewni korzystającym dostępność zarówno do szkoły, jak i oddziału przedszkolnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here