fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoPrzestępcy poszukiwani ENA ekstradowani przez częstochowskich kryminalnych do Polski

Przestępcy poszukiwani ENA ekstradowani przez częstochowskich kryminalnych do Polski

Częstochowskim kryminalnym udało się ekstradować dwóch przestępców poszukiwanych ENA – 27-latka, skazanego za rozbój i zniszczenie mienia oraz 40-latka, skazanego za przestępstwo narkotykowe i udział w grupie przestępczej.

Kryminalni z referatu poszukiwań osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości bardzo wnikliwie analizują każdą sprawę poszukiwawczą. Zbierają wszelkie informacje, które mogą ich naprowadzić na trop przestępców, chcących uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny.

Tym razem policyjny nos zaprowadził ich do Holandii, gdzie ukrywał się 27-letni mieszkaniec Częstochowy, poszukiwany trzema Europejskimi Nakazami Aresztowania między innymi za rozbój, zniszczenie mienia i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Częstochowscy „poszukiwacze” namierzyli miejsce jego przebywania, a następnie, dzięki współpracy z Wydziałem Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, informacja trafiła do holenderskich stróżów prawa. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany stronie polskiej. W więzieniu spędzi teraz ponad 2 lata.

Z kolei 40-latek, który był członkiem grupy przestępczej, zajmującej się oszustwami na internetowej platformie sprzedażowej, posiadał broń palną bez zezwolenia, dopuścił się włamania i popełnił przestępstwo narkotykowe, został zatrzymany na terenie Wielkiej Brytanii. Przestępca poszukiwany był 4 Europejskimi Nakazami Aresztowania.

Dzięki informacjom przekazanym przez kryminalnych z Częstochowy, 40-latek został już ekstradowany do Polski, gdzie kolejne 3 lata spędzi w polskim więzieniu.

10 maja minęło 10 miesięcy od zabójstwa w Borowcach, którego dokonał poszukiwany do dziś Jacek Jaworek. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na jakim etapie jest śledztwo – kliknij tutaj.

LN/KMP Częstochowa

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -