Miejskie Przedszkole nr 29 będzie miało nowy budynek

0
453
Przedszkole nr 29 - 1

W Częstochowie w dzielnicy Gnaszyn (Osada Młyńska) powstanie nowy budynek Miejskiego Przedszkola nr 29, a stary obiekt zostanie wyburzony.

Przedszkole nr 29 - 4

Niedawno, na terenie Miejskiego Przedszkola nr 29 odbyło się spotkanie dyrekcji obiektu, przedstawicieli Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Częstochowa oraz architekta, na którym omawiane były założenia projektu nowego przedszkola. Dodatkowo została przedstawiona wersja robocza dokumentacji projektowej placówki.

Nowy budynek zastąpi stary, mocno wysłużony obiekt.

Obecny budynek Miejskiego Przedszkola nr 29 został przekazany do użytku dzieciom z dzielnicy Gnaszyn 5 grudnia 1977 roku. Jego fundatorem były Zakłady Przemysłu Lniarskiego „Wigolen” w Częstochowie.

Stara placówka to parterowy pawilon typu szwedzkiego, z bardzo dobrze wyposażonymi salami stwarzającymi znakomite warunki do rozwoju młodego człowieka. Na terenie obiektu znajduje się także plac zabaw.

W 1998 roku Zakłady przemysłu Lniarskiego „Wigolen” przekazały teren przedszkolny z budynkiem na rzecz miasta Częstochowa, która przejęła pieczę nad przedszkolem, wspierając je w każdej działalności.

Po tylu latach świetności czas na nowy budynek dla przedszkolaków, którego budowa jest już coraz bliżej.

Nowoczesne dwukondygnacyjne przedszkole, które będzie się składać z 5 oddziałów dla 125 dzieci, z zapleczem kuchennym oraz sportowym powstanie zaraz obok starego (dzięki wystarczającej powierzchni placu przedszkola). Takie działanie nie będzie miało negatywnego wpływu na realizację programu edukacyjnego wczesnoszkolnego.

Dopiero po wybudowaniu nowego obiektu i po przeprowadzce kadry pedagogicznej oraz dzieci, stare przedszkole zostanie wyburzone. Dodatkowo na terenie wokół nowego budynku zostaną wybudowane drogi, dojścia i dojazdy oraz stanowiska postojowe. Plac zabaw także będzie nowy,  a zieleń będzie uporządkowana.

Szacowana wartość inwestycji to 9 250 000 zł, ale Urząd Miasta stara się o dofinansowanie z Rządowego Funduszu, dlatego złożył już wniosek o dofinansowanie w kwocie  5 000 000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here