fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaDla dzieciPrzedszkolaki z Radomska czytają po mistrzowsku. Zakończył się I Festiwal Pięknego Czytania...

Przedszkolaki z Radomska czytają po mistrzowsku. Zakończył się I Festiwal Pięknego Czytania dla Przedszkolaków

W Radomsku odbył się I Festiwal Pięknego Czytania dla Przedszkolaków pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomska.

Organizatorem wydarzenia było Publiczne Przedszkole nr 2, a Festiwal odbył się z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzony jest 2 kwietnia.

W imprezie wzięły udział przedszkolaki z 24 placówek. Fragmenty prozy czytały sześciolatki z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, które funkcjonują przy szkołach podstawowych na terenie Radomska i całego powiatu radomszczańskiego.

Wszyscy uczestnicy przygotowali się bardzo rzetelnie. Każdy zaprezentował fragment prozy polskiego autora, a prezentacja trwała do 4 minut. Jury oceniało sposób ekspresji, poprawność językową, interpretację, ale także wrażenia słuchaczy.

Najważniejszym celem festiwalu jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i doskonalenie poprawnego posługiwania się językiem polskim.

Trudno było wyłonić zwycięzcę, w rezultacie tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymała Anabella Łatacz.

Nagrody i wyróżnienia wszystkim laureatom wręczyły: zastępca prezydenta Radomska Małgorzata Kańska-Kipigroch, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzata Krupska oraz dyrektor biblioteki Anita Janczak.

Pełna lista laureatów festiwalu dostępna jest na stronie https://www.radomsko.pl/

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -