fbpx
Strona głównaEdukacja„Otwórz się na zawód”! Konkurs promujący szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Technicznych

„Otwórz się na zawód”! Konkurs promujący szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Technicznych

W środę, 30 marca w Zespole Szkół Technicznych odbyła się pierwsza edycja konkursu promującego szkolnictwo zawodowe „Otwórz się na zawód”.

Konkurs zatytułowany “Otwórz się na zawód” zorganizowano pod patronatem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy we współpracy z Zespołem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Centrum Informacji Zawodowej.

Adresatami byli uczniowie klas VIII szkół podstawowych. Celem wydarzenia było upowszechnienie kształcenia zawodowego, zachęcenie młodych ludzi do zapoznania się z zawodami szkoły branżowej w Zespole Szkół Technicznych: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz monter sieci  i instalacji sanitarnych.

„Otwórz się na zawód”! Konkurs promujący szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Technicznych 1
Konkurs “Otwórz się na zawód” (fot. ZST)

Do edycji organizowanej w Zespole Szkół Technicznych zgłosiło się siedem szkół podstawowych z terenu Częstochowy i powiatu. Daną placówkę mogły reprezentować dwie drużyny, liczące po dwie osoby. Łącznie w konkursie udział brało 22 uczniów.

Konkurs składał z dwóch etapów: testu teoretycznego oraz części praktycznej. Etapem I był test teoretyczny składał się z 15 pytań odrębnie z branży robót wykończeniowych oraz branży instalacyjnej. Do Etapu II jury wyłoniło trzy drużyny z każdej branży, które zdobyły największą ilość punktów.

Część praktyczna polegała na wykonaniu określonego zadania (wyrobu) na przygotowanym stanowisku pracy dla montera zabudowy i robót wykończeniowych oraz montera sieci i instalacji sanitarnych.

„Otwórz się na zawód”! Konkurs promujący szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Technicznych 2
Konkurs “Otwórz się na zawód” (fot. ZST)

W zawodzie montera sieci i instalacji sanitarnych pierwsze miejsce otrzymali Miłosz Stępień i Piotr Majoch ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. por. M. Brzeskiego, drugie miejsce zajęli zaś Mikołaj Strzelski i Oliwier Książek ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konopiskach. Ostatni na podium byli Filip Litwiniak i Tomasz Kukuła ze Szkoły Podstawowej nr 39 im. M. Konopnickiej.

Z kolei w zawodzie montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie triumfowali Filip Samerdak i Damian Dębski ze Szkoły Podstawowej im. gen. W. Andersa, drugą lokatę zajęli Mateusz Stępień i Adam Radaszewski ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza z Kamienicy Polskiej, a trzecią – Jakub Bąk i Julian Brzozowski ze Szkoły Podstawowej nr 38 im. Ludwika Zamenhofa.

„Otwórz się na zawód”! Konkurs promujący szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Technicznych 3
Konkurs “Otwórz się na zawód” (fot. ZST)

Nagrody zwycięzcom wręczył naczelnik Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski.

Edycje konkursu ,,Otwórz się na zawód” odbędą się również w najbliższym czasie w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego, Zespole Szkół Przemysłu Mody i Reklamy a także w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Szczegóły: zst.czest.pl.

mat. ZST w Częstochowie

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -