fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjePrzed nami dziesiąta edycja Festiwalu Smaku

Przed nami dziesiąta edycja Festiwalu Smaku

Przed nami dziesiąta edycja Festiwalu Smaku. Jubileuszowe wydarzenie rozpocznie się 25 października. Festiwal Smaku to największe wydarzenie kulinarne w Polsce. Przez pięć dni, od poniedziałku do piątku, restauracje oraz kawiarnie proponują mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję dania w festiwalowych cenach.

– Celem festiwalu jest zachęcenie do odkrywania nowych smaków oraz odwiedzania najsmaczniejszych lokali w mieście. Natomiast głównym założeniem tego wydarzenia jest aktywizacja życia miasta i jego mieszkańców, promowanie idei „Slow Food” oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości gastronomicznej. Najwyższy poziom kulinarny, różnorodność, kreatywność, świetna atmosfera, miła obsługa – to wszystkie cechy, które wyróżniają najsmaczniejsze restauracje i najsłodsze kawiarnie biorące udział w naszym projekcie. Podążaj ze smakiem kulinarnym szlakiem! – zachęcają organizatorzy.

Tym, co przyciąga smakoszy do festiwalowych lokali są przede wszystkim atrakcyjne ceny. Za przystawkę i danie główne należy zapłacić 30 zł, za deser – 11 zł, a za drinka – 13zł. Październikowa edycja będzie jubileuszową, bo dziesiątą z kolei. Kto zdecydował się wziąć w niej udział? Obok lokali, które uczestniczyły już w imprezie, nie brakuje nowych miejsc. Lista jest na bieżąco aktualizowana i można ją śledzić na facebookowej stronie Festiwalu Smaku oraz stronie www.festiwalsmakuczestochowa.pl.

Na liście przeważają lokale z Częstochowy, jest ich blisko 30. Kuchnia, którą serwuja jest mocno różnorodna – polska, włoska, czeska, gruzińska, meksykańska… Na mapie festiwalu znalazły się Restauracja Tbilisi – Smak Gruzji, Grand Slam, Czeski Film, Miedziany Piec, Restauracja „Kredens”, Restauracja „Klimaty” Il Gusto Częstochowa, Rozmaryn, Sushi Kushi, Próżna Kaczka, CMYK, Wichrowe Wzgórze, Restauracja „Fantasmagoria”, Trattoria Verde, Cartel Mexican Bar, Cafe 29, Pizzeria Tevere, Kawiarenka Dance Caffee, Fit Cake, Awokado, Gospoda Kwaśnica, Rameno, Yugo, Niebo w mieście, Sushi World oraz Piwiarnia Częstochowa. Obok Częstochowy, festiwal obejmuje również restaurację Portofine w Radomsku oraz lokale Basteja i Leśny w jurajskim Olsztynie.

W każdym z wymienionych punktów impreza wystartuje 25 października i potrwa do 29 października. W ideę przedsięwzięcia dobrze wpisują się słowa Harriet van Horne: „Gotowanie jest jak miłość. Należy do niego podejść bez opamiętania albo nie podchodzić wcale”. Partnerami Festiwalu Smaku są Grupa ABS twórcy Wciagnij. to oraz Easy QR menu (czyli lokalne platformy do zamawiania jedzenia online). Wydarzeniu towarzyszą liczne konkursy i niespodzianki przygotowane z myślą o uczestnikach.

(fot. Festiwal Smaku)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -