fbpx
Strona głównaEdukacjaPromocja szkolnictwa branżowego w Częstochowie

Promocja szkolnictwa branżowego w Częstochowie

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i Centrum Informacji Zawodowej promują częstochowskie szkoły branżowe.

,,Efektywne doradztwo zawodowe w szkołach podstawowych – organizacja pracy w roku szkolnym 2022/23”, to hasło tegorocznej akcji promującej szkoły branżowe w Częstochowie. Spotkanie zorganizowane zostało przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i Centrum Informacji Zawodowej.

Podkreślono rolę współpracy Centrum Informacji Zawodowej z doradcami zawodowymi ze szkół podstawowych. Wybór dalszej ścieżki kształcenia odbywa się już na tym etapie. Rozmawiano o tym w jaki sposób dotrzeć do młodych ludzi, by pomóc im w podjęciu decyzji, w którą stronę ma zmierzać ich dalsza edukacja. Najważniejsze, by kolejny etap kształcenia uwzględniał rozmaite predyspozycje i możliwości uczniów. W bieżącym roku szkolnym zaplanowano szereg spotkań przedstawicieli CIZ z uczniami szkół podstawowych. Podczas konsultacji wykorzystywane będą prezentacje przygotowane przez szkoły branżowe.

Z kolei doradcy zawodowi szkół podstawowych, podczas cyklicznych rozmów z przedstawicielami szkół technicznych i branżowych skupią promocji nauczanych w nich zawodów. Ważne, by w odpowiedni sposób przedstawić młodym ludziom tematykę kształcenia, organizacji praktyk i egzaminów oraz możliwości dalszego poszerzania kwalifikacji.

Podobnie jak w wielu innych kwestiach, najważniejsza jest współpraca. W tym wypadku wspólne działania na linii: szkoły podstawowe – doradcy zawodowi – szkoły średnie – firmy. Ten ostatni krok będzie możliwy dzięki wizytom studyjnym w firmach prowadzących praktyczną naukę zawodu w ramach Pokazu Lokalnych Branż Zawodowych. Zaplanowano również kontynuację projektu „Zawodowa Liga Mistrzów” oraz konkursu „Otwórz się na zawód”.

Urząd Miasta podkreśla, że edukacyjne plany ósmoklasistów, będą wyznacznikiem tworzenia oferty szkół ponadpodstawowych.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie