Program „Sportowa Polska” w województwie śląskim

0
265
program

Na ogłoszonej przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu liście znalazły się miejscowości z powiatu częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego. Zwycięskie Gminy otrzymają wsparcie finansowe na poprawę infrastruktury sportowej.

 „Sportowa Polska” to program Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, którego celem jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych w dziedzinie sportu. W jego ramach rekrutacja prowadzona jest w trzech kategoriach:

  • inwestycje lokalne w szkołach;
  • inwestycje w klubach sportowych;
  • inwestycje ogólnodostępne.

Spośród 910 złożonych wniosków pozytywnie zakwalifikowanych zostało 260 inwestycji sportowych, na które przeznaczonych zostało 374 mln zł. Środki te pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Spośród wybranych zadań inwestycyjnych 156 dotyczy przyszkolnej infrastruktury sportowej (I grupa zadań), 65 – obiektów służących klubom sportowym (II grupa zadań), zaś 39 – infrastruktury ogólnodostępnej (III grupa zadań).

Wśród tych zadań znalazły się także wnioski z powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego.

W I grupie dofinansowanie otrzyma:

  • Gmina Kłobuck – na wniosek „Budowa boiska wielofunkcyjnego i innych elementów sportowych wraz z zagospodarowaniem terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łobodnie” z dofinansowaniem 441 945 zł;
  • Gmina Przystajń – na wniosek „Budowa Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Borze Zajacińskim” z dofinansowaniem 2 451 334 zł. Zadanie polega na budowie nowej pełnowymiarowej Sali Gimnastycznej połączonej z istniejącymi budynkami Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym, posiadającej boisko wielofunkcyjne wraz z widownią dla 94 osób.
Gmina Kłobuck 1
fot. UG w Kłobucku

W II grupie dofinansowanie dostaną:

  • Gmina Konopiska – na wniosek „Modernizacja stadionu lekkoatletycznego im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach” z dofinansowaniem 823 420 zł;
  • Gmina Myszków – na wniosek „Modernizacja bieżni lekkoatletycznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie stadionu miejskiego w Myszkowie” z dofinansowaniem 798 446 zł;
  • Gmina Woźniki – na wniosek „Przebudowa boiska sportowego w Psarach” z dofinansowaniem 2 500 000 zł, polegający w głównej mierze na modernizacji istniejącego boiska, a także trybuny z częściowym jej zadaszeniem. Dodatkowo przewidziany jest również m.in. montaż masztów oświetleniowych, piłkochwytów, przebudowa i nadbudowa kompleksu szatniowo-sportowego.

W III grupie dofinansowanie otrzyma:

  • Gmina Kłobuck – na wniosek „Przebudowa bieżni i budowa innych elementów lekkoatletycznych na terenie OSiR w Kłobucku” z dofinansowaniem 272 348 zł.
Gmina Kłobuck 2
fot. UG w Kłobucku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here